• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
За горивото така рекоха в магазина като вземах машината,работила по-добре.Иначе пипам корпуса , ама той все горещ ми се струва.Иначе под корпуса изглежда чисто,но ако трябва ще свалям капака.
iivanov - майстор
Сипвай си 95 и си свиркай . А за 30 мл/л ... :? Нещо множко ми се струва . Не би трябвало да ти се налага нищо да отваряш , за почистването на охлаждащите отвори .
bulhomes2 - майстор
iivanov написа:
Това е елементарно техническо обслужване . Същото се отнася и до щил , хуск , и каквато друга машина се сетиш . Ако ти не правиш ТО на своите , то трябва да ги оставиш и да грабнеш хурката и вретеното . Плетката по ще ти отива . :-D
Не знам какво е хурка и вретено. Но не мога да ти се доверя на предположенията. Щом наричаш чупенето на някакви заключалки с клещи "елементарно техническо обслужване"...
bulhomes2 - майстор
Ми отново си в грешка. 145 кг, черен и космат мъж - няма как да му прилича това. При вас ако са такива мъжете, при нас не съм виждал.
iivanov - майстор
Тука мъжете си правят ТО . Поне повечето . :-D
bulhomes2 - майстор
Вече казах, че ти е странно разбирането за ТО. Няма нужда да ми отговаряш.
iivanov - майстор
Защо ? За да се почувстваш на върха в словесния двубой ли ? Разликата ни е , че аз се опитвам да бъда обективен , тъй като имам машини от различни марки и по време на работата виждам добрите , и лошите им страни . А ти си просто фен . Упорит и с капаци "щил" на очите .
Можеш да не ми отговаряш .
bulhomes2 - майстор
На баба ти футболните гащи. Имам само една щилка от десетки машини. И преди ти казах - боли ме фара за Щил или ОлеоМак. Неприятно е постоянното натрапване, че са манна небесна, а се оказва, че не е точно така. Не съм срещал твой пост да хвалиш друга машина освен ОлеоМак и е ясно колко обективно е това.
andro6157 - специалист
tikettiket написа:
Взех Sparta 250 и я пуснах в действие.Машината действа добре,но с корда големите треви не поемат.Въпросът е колко време мога да я товаря,т.к. разчиствам на пълна мощност с нож иначе се заплитат повечко в ножа тревите и колко да почива?Постоянно ли на пълна мощност или при отсичане /дясно - ляво,а при обратното движение отпускам газта?
Респективно да я държа ли на празен ход, за да се охлади преди спиране и колко време,т.к. четох че има опасност от спичане на сегменти?
Ножът заточва ли се и къде/как,за да не се дебалансира?
Киснете ли кордата с главата във вода,за да не залепва,че тупвам главата в земята,ама нещо тегаво пуска корда?
А и какво правите с готовата трева,че нещо почна да се трупа и ако трябва да я дърпам с греблото :rolleyes:
Честито колега,с корда висока трева много трудно се коси,с диск тройка докато не развърта няма да пускаш на тревата затова така става.Сега слушай мене вземи един циркулярен диск на машината и двамата да не се зорите не са скъпи 10-15 лв са за треви над 15 см използвай циркулярния ако са по-ниски с корда с този троен диск много трудно се коси и още ако терена е неравен много се удря на земята,хвърл камъни и тн.Вземи циркулярния диск сложи го веднага ще му вземеш цаката хем ще разработваш машината ето ти пример:от дясно наляво косиш при връщане назад отпускаш газта и пак така правиш откоси ако няма да правиш и в двете посоки косиш.Всипки видове дискове използвах най леко реже циркулярния диск високите треви вземи от тези дето са 255 мм за по широк откос много мои колеги използват за рязане на дръвчета до 10 см радиус наистина режат от начало но са евтини и падат диамантите после не режат,и да паднат всичките диаманти тревата реже пак по същия начин затова не се притеснявай.Примерно сеното за животните косих с диск с дето няма нито една диамантина подарен от една колега някъде 7-8 декара косих успех и безаварийна работа!
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: