• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Не е само въпрос за джойстика . Автоматичния клапан е важен . Иначе на всяко дръвче ще връткаш кранчето .
vlax - майстор
пет май 17, 2019 8:29 pmiivanov написа:
Не е само въпрос за джойстика . Автоматичния клапан е важен . Иначе на всяко дръвче ще връткаш кранчето .
Ми той клапана не е ли вътре в джойстика?
iivanov - майстор
Е да , де . Всъщност , най- добрият вариант е да се вземе джойстика , заедно с тръбата и дозиращата система .
feikot - специалист
Здравейте симпатяги,онзи ден и аз закупих едно червено Ферари, райбер км 02 с помпа. Имам лешници и рози,та я сефтосах веднага с розите. "Разработих" я 10на мин и я хвърлих в битката. Мога да кажа,че е отлична машина за нуждите ми. Имам само няколко питания относно настройките.
Първо ръчката в лявата част с 10те степени очевидно няма отражение при работата с течни препарати,защото където и да я слагам,не се променя нищо,греша ли или е само за прахови препарати ?
Второ,количеството препарат-нагласих горе долу с кранчето отпред на дюзата количеството което искам да пръска,но примерно като върна газта някъде където е празно и почва да пръска на големи капки отпред. Това си е загуба на препарат най-малкото.Трябва да врътна кранчето до джойстика и то става една...
Трето- има ли някаква тактика,която сте установили с времето,за да я приложа овреме ?
gnt69 - майстор
нед юли 14, 2019 11:51 amfeikot написа:
Първо ръчката в лявата част с 10те степени очевидно няма отражение при работата с течни препарати,защото където и да я слагам,не се променя нищо,греша ли или е само за прахови препарати ?
Второ,количеството препарат-нагласих горе долу с кранчето отпред на дюзата количеството което искам да пръска,но примерно като върна газта някъде където е празно и почва да пръска на големи капки отпред. Това си е загуба на препарат най-малкото.Трябва да врътна кранчето до джойстика и то става една...
Трето- има ли някаква тактика,която сте установили с времето,за да я приложа овреме ?
Имам същата. Ръчката направо я развих и прибрах, тя е за разпръскване на гранулирани торове. Аз като си свърша ред ли е или дърво с лявата ръка завъртам кранчето и препарата спира. Не е драма ще свикнеш, пръскаш с джойстика и другата ръка ти е свободна. По хубавите имали някакъв клапан който при минимални обороти и налягане не пропускал течност, ама за 200 лева толкова. :partyman:
vlax - майстор
Първо поздравление за покупката,макар и Райбер,веднага си усетил разликата от мъките с пръскането до сега.Правилно си направил,че си купил с помпа.Но това с кранчето да въртиш е отвратителна работа,поне за мен и за сега съм го решил с преправяне
Може да купиш и ръкохватка с вграден клапан,това е най-добрия вариант.
Нямаш си на престава тогава колко икономия се получава на препарата.
За ръчката колегата ти е написал,едвали някога ще я ползваш да ториш.
:partyman:
iivanov - майстор
нед юли 14, 2019 2:48 pmgnt69 написа:
По хубавите имали някакъв клапан който при минимални обороти и налягане не пропускал течност, ама за 200 лева толкова. :partyman:
Тц ,само чифарели го има този клапан и то върховият им модел . Не , че имат много де . При щил пак ръчно се затваря , но май може и с ръката държаща джойстика . Като вариант да се вземе джойстик от чифарели , като резервна част . Комфортът и икономията си заслужават .
vlax - майстор
нед юли 14, 2019 3:09 pmiivanov написа:
джойстик от чифарели , като резервна част .
Цена?
:partyman:
iivanov - майстор
Е питайте . Евентуално телефон да изровя . Ама май е у другия форум . Не вярвам да е нещо страшно .
gnt69 - майстор
нед юли 14, 2019 3:09 pmiivanov написа:
нед юли 14, 2019 2:48 pmgnt69 написа:
По хубавите имали някакъв клапан който при минимални обороти и налягане не пропускал течност, ама за 200 лева толкова. :partyman:
Тц ,само чифарели го има този клапан и то върховият им модел . Не , че имат много де . При щил пак ръчно се затваря , но май може и с ръката държаща джойстика . Като вариант да се вземе джойстик от чифарели , като резервна част . Комфортът и икономията си заслужават .
А аз ша си връткам кранчето, чак неща да питам какви пари струва. Сигурно ще искат да ми продадат още един Райдер. :partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Помощ за избор на моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: