• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Дискусията за количеството масло си е баш на дневен (вече нощен) ред за тая машинка.
40 млл. масло е много нещо. Толкова се слага ама само на съвсем откровен китаец с втулки.
Това неминуемо води до нагар по челото на буталото и въобще в горивната камера, което много бързо вади мотора извън строя. Отделно, че задръства и горкото гърненце, което пък никога няма да изгние.
Рових доста, във връзка с тая тема, и стигнах до извода, че има ментета на горкото Райдърче.
Човека показа табелка (която после изтри) на която пишеше 25/1, което си е 40 млл.
Съгласих се с таберката, ко да прая?!!
Няма нормална машина дето да работи добре с толкова масло.
Тати и на Ижа не е сипвал толкова, че да пуши, а го правеше на око и с цигара в устата.
Никога няма да забравя аромата на изгоряла двутактова смес и Арда ама с филтър.
iivanov - майстор
Разхода на гориво , спрямо изпръсканите резервоари разтвор е много относително нещо . Поне при мен . Моите 77 кубика са доста ящни , когато трябва да пръскам високи дръвчета . Там си трябва пълна газ , но пък на широка струя качва на 10-12 метра . Другото което влияе е дозиращата система . При зимното пръскане с бордолезов разтвор , когато си трябва оливане , разходът на гориво пада спрямо изпръсканото . Ако сложа система за ултрамалообемно пръскане , може резервоарите да са 1/1 .
vlax - майстор
Трифонов,когато Тати ти е сипвал на Ижа на око,аз по това време като ученик си зареждах Балканчето с готова смес,имаше такива колонки на бензиностанциите,не знам дали ги помниш. :-D
Гледа се какво е написал завода/гаража производител и толкоз.Повече или по-малко масло,това си
е за сметка на този който го сипва.
На мойта Хускварна 236,която също се прави в Китай,купена от официален представител на Хускварна при покупката ми написаха 30мл на 1 л,а аз слагам 40мл.Вече пета година я ползвам и нямам нагар по буталото,нормално оцветена свещ и още ми върши работа.
:partyman:
vlax - майстор
пет май 17, 2019 7:17 amiivanov написа:
Разхода на гориво , спрямо изпръсканите резервоари разтвор е много относително нещо . Поне при мен . Моите 77 кубика са доста ящни , когато трябва да пръскам високи дръвчета . Там си трябва пълна газ , но пък на широка струя качва на 10-12 метра . Другото което влияе е дозиращата система . При зимното пръскане с бордолезов разтвор , когато си трябва оливане , разходът на гориво пада спрямо изпръсканото . Ако сложа система за ултрамалообемно пръскане , може резервоарите да са 1/1 .
Съгласен съм с теб,макар,че мойта обикновена китайка няма такива екстри-разни накрайници.
Двете машини изобщо не могат да се сравняват.
Много съм доволен от ръкохватката, която сложих,защото нямам джойстик и това въртене постоянно на кранчето на разтвора е доста гадно,когато се местиш от дърво на дърво,а ако не го въртиш, разхода на разтвор скача с 50 на сто.
Моторче/помпа още не съм сложил, защото ме мързи.
:partyman:
iivanov - майстор
А защо не видиш в Крис 11 за дръжката , като резервна част ? Там има автоматичен клапан за разтвора , който се отваря с натискане на спусъка за газта . Не вярвам да струва хиляди .
пет май 17, 2019 9:10 amvlax написа:
Трифонов,когато Тати ти е сипвал на Ижа на око,аз по това време като ученик си зареждах Балканчето с готова смес,имаше такива колонки на бензиностанциите,не знам дали ги помниш. :-D
Гледа се какво е написал завода/гаража производител и толкоз.Повече или по-малко масло,това си
е за сметка на този който го сипва.
На мойта Хускварна 236,която също се прави в Китай,купена от официален представител на Хускварна при покупката ми написаха 30мл на 1 л,а аз слагам 40мл.Вече пета година я ползвам и нямам нагар по буталото,нормално оцветена свещ и още ми върши работа.
:partyman:
"Полезни съвети:
Моторните триони на Husqvarna винаги трябва да работят със смес от бензин и доброкачествено двутактово масло. Препоръчително е да се използва двутактовото масло на Husqvarna в съотношение 1:50 (20 грама масло в 1л. бенз), като при чисто нов моторен трион съотношението може да е 1:40 (25г в 1л.). Тези масла са разработени специално за оптималната работа на моторните триони и изключително добро смазване, което предпазва от блокиране на буталото."
https://www.agrotehnika.bg/motoren-trio ... a-236.html
http://www.husqvarna.com/ddoc/HUSO/HUSO ... 203-60.pdf
След като маслото на Щил също е качествено, защо да слагам повече? Пък и бачкам само със синтетично масло, където мога да работя 1/100.
Напълно та разбирам- от много глава не боли. Объркал си се какво казва инженера от Хускварна за твоята, а си запомнил кой знае какво.
Буталото не си го виждал още, а цвета на свещта ти е всичко друго освен керемида. Просто с хоби машинка никой не натоварва достатъчно мотора.
Всеки си носи главата с неговите си рамене.
Колонките ги помня, а ти не си прочел книжката си.
vlax - майстор
пет май 17, 2019 12:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Объркал си се какво казва инженера от Хускварна за твоята, а си запомнил кой знае какво
Трифонов,не се заяждам.Аз книжката съм я чел,но беше отдавна, когато купих моторния трион,е само един път,няма да я чета всеки ден. :-D Пак ти казвам,при покупката в магазина на официалния представител на Хускварна ми написаха в книжката на ръка с химикал 30 мл масло на 1 л. Там е и фирмения сервиз, и за мен има значение.
Заради теб хвърлих едно око,окото ми падна на 28 стр. от това което си дал
пет май 17, 2019 12:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
http://www.husqvarna.com/ddoc/HUSO/HUSO ... 203-60.pdf
Там пише.....Състав на сместта 1:33 (3%)-1:25 (4%).......Значи можело 1:25
пет май 17, 2019 12:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Буталото не си го виждал още, а цвета на свещта ти е всичко друго освен керемида.
И буталото съм го виждал.Ти как мислиш развих съединителя,за да направя профилактика на маслената помпа?
И свеща ми е с керемиден цвят,ако беше с друг цвят щях да се замисля да промена нещо.
пет май 17, 2019 12:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Просто с хоби машинка никой не натоварва достатъчно мотора.
Какво според теб значи достатъчно?
Мойта съм я спукал от работа,е все пак не си изкарвам хляба с нея.
Казвам как е при мен.
:partyman:
vlax - майстор
пет май 17, 2019 12:26 pmiivanov написа:
А защо не видиш в Крис 11 за дръжката , като резервна част ? Там има автоматичен клапан за разтвора , който се отваря с натискане на спусъка за газта . Не вярвам да струва хиляди .
Точно това е ,което ми трябваше и не можах да намеря никъде да продават само джойстика като резервна част.Затова минах на варианта с ръкохватка от ръчна пръскачка.
:partyman:
пет май 17, 2019 3:45 pmvlax написа:
...
Мойта съм я спукал от работа,е все пак не си изкарвам хляба с нея.
Казвам как е при мен.
:partyman:
Доообре, "стар пъцуле", ти си по голям и по космат.
Съгласявам се с тебе.

Само да уточня, че е без умисъл за заяждане и със всичката липса на сарказъм, на която съм способен.
Да се възприема като шеговито!
kr1100 - майстор
[quote=vlax
Точно това е ,което ми трябваше и не можах да намеря никъде да продават само джойстика като резервна част
:partyman:[/quote]
има джойстик за 40 лв.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Помощ за избор на моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: