• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Нуждая се от помощ за избор на моторна пръскачка. Със нея ще се пръска асми, 3 реда къси лозе и 20 тина дръвчета. Към днешна дата имам Матаби ама голямо пръскане с нея и не става хубаво. Есента бях взел от един приятел моторна и пръсках няколко пъти с нея ами много хубаво бързо и равномерно. Ама я върнах преди седмица и в събота пръсках с моята дръвчетата две пръскачки и умалях, то голямо помпене и голямо протягане докато напръскам всичко.
Та въпроса е каква, при всички случаи трябва да има помпа за препарата. Не ми се дават много пари. От по евтините гледам има два модела които се различават само по цвят и лепенки. Сигурно ще ме е яд някой ден че не съм си купил маркова ама към днешна дата това искам. Логиката ми е като при електрожените, има хубави, маркови и скъпи за тежка работа всекидневна. Има и за любителска работа по евтини. С пръскачката ще се пръска 10 тина пъти годишно по 2-3 пръскачки.
Благодаря предварително за помощта. :partyman:
keymaker - специалист
Трета година се опитвам да убия един райдер. Е почти успях месец след покупката когато се скъса шпонката на турбината, но я оправиха гаранционно и от тогава ядове няма. Ползвам я и като метла, за почистване след косене. Все още си върши работата. Единственото което ме дразни е, че не е със спусък за подаване на газ а с ръчка.
gnt69 - майстор
keymaker написа:
Трета година се опитвам да убия един райдер. Е почти успях месец след покупката когато се скъса шпонката на турбината, но я оправиха гаранционно и от тогава ядове няма. Ползвам я и като метла, за почистване след косене. Все още си върши работата. Единственото което ме дразни е, че не е със спусък за подаване на газ а с ръчка.
Благодаря за отговора. Гледам че има Райдер и със помпа и със джойстик. Озадачава ме че всички евтини пръскачки са еднакви като дизайн. Различават се по лепенките и цветовете.
keymaker - специалист
Ами аз имам чувството, че хи правят ме едно място и клиентите само си поръчват цветовете. Гледай гаранцията да е по дълга и сервиза да ти е подръка.
Слагай повечко масло в бензина при норма 25мл/л. слагай 30-35.
plamen6703 - майстор
gnt69 написа:
keymaker написа:
Трета година се опитвам да убия един райдер. Е почти успях месец след покупката когато се скъса шпонката на турбината, но я оправиха гаранционно и от тогава ядове няма. Ползвам я и като метла, за почистване след косене. Все още си върши работата. Единственото което ме дразни е, че не е със спусък за подаване на газ а с ръчка.
Благодаря за отговора. Гледам че има Райдер и със помпа и със джойстик. Озадачава ме че всички евтини пръскачки са еднакви като дизайн. Различават се по лепенките и цветовете.
Такъв вариант обмислял ли си https://shop.valerii.com/Grybni-pryskac ... duct=33278 може и по други сайтове да я има. Гаранцията е 36 месеца, работата ти с нея не е много и като цяло би ти вършила добра работа.
gnt69 - майстор
plamen6703 написа:
Такъв вариант обмислял ли си https://shop.valerii.com/Grybni-pryskac ... duct=33278 може и по други сайтове да я има. Гаранцията е 36 месеца, работата ти с нея не е много и като цяло би ти вършила добра работа.
Не съм виждал акумулаторна на живо. Тя май спестява само помпенето, няма го вятъра като при моторната. Определено искам моторна ама проблема е че не искам професионална за денонощна работа а любителска за пръскане 10 пъти годишно. Накрая ще развъжа кесията и ще хвана една щилка ама се удържам все още. :partyman:
plamen6703 - майстор
gnt69 написа:
plamen6703 написа:
Такъв вариант обмислял ли си https://shop.valerii.com/Grybni-pryskac ... duct=33278 може и по други сайтове да я има. Гаранцията е 36 месеца, работата ти с нея не е много и като цяло би ти вършила добра работа.
Не съм виждал акумулаторна на живо. Тя май спестява само помпенето, няма го вятъра като при моторната. Определено искам моторна ама проблема е че не искам професионална за денонощна работа а любителска за пръскане 10 пъти годишно. Накрая ще развъжа кесията и ще хвана една щилка ама се удържам все още. :partyman:
Няма го вятъра като моторната, но не взимай Щил, много скъпа, а натоварването ще е много малко и някак не оправдава разхода :)
keymaker - специалист
С моторната ,работа за час се върши за неповече от 10 мин. нагазването при зеленчуците е в пъти по малко , особено в оранжерия (моята е 40кв.м. и само заставам на вратата 30 сек. на малко над средните обороти и повече работа по пръскането няма)
Друго приложение е мързеливото чистене на сняг, само паля и с лопатата немож ме стигна. За секунди есенните листа ги няма по пътеките . При достатъчно мързел (мързеж) ,който е основен двигател на прогреса могат да се намерят още пиложения. :mrgreen:
lov - майстор
Купувай едно евтини китайче и не се занимавай с глупости. Сам си разбрал че излизат от един гараж само че с различни лепенки. Имаше тема за пръскачките там сме писали доста. И аз като колегата освен за пръскане я ползва и като метла и хич не я жаля. Дори си събирам окосената трева с нея. Не помня точно за колко я купих от Пени но е под 200 лева. В другата тема сигурно съм упоменал. Но до сега ми се е е изплатила в пъти. Единственото което е че ако прускаш високи дървета си трябва помпа. В другия форум обсъждахме темата и има линк за тях. Една такава струва 30 лева Та си прави сметката до колко са надути цените при различните търговци и с колко е качено и заради удължената гаранция.
gnt69 - майстор
lov написа:
Купувай едно евтини китайче и не се занимавай с глупости. Сам си разбрал че излизат от един гараж само че с различни лепенки.
Благодаря за насърчителните думи. Утре ще отида до магазина да ги видя на живо и ако ми харесат ще взема един Райдер червен като Ферари. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Помощ за избор на моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: