• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
PetyrVeliki - специалист
Взех ето тази:

www.praktiker.bg/bg/Electric-lawn-trimm ... B/p/465384

Пробвах я, върши доооста добра работа. Доволен съм :) Оформя добре и е безопасно като срещне стърчащо желязо от земята.
Също така ме зарадва това, че реже сухата дебела трева, останала от миналата година, когато шуреят не коси цяла година и станаха едни бурени по половин метър и повече.

А нещата, които не ми харесаха - много тъпо че като свърши кордата и трябва да спирам и да отвивам главата с корда, да издърпвам по малко и после пак да я завивам. Не че е кой знае какво, ама е досадно.
И другият минус, който забелязах, е че трябва да държа бутона за пускане постоянно натиснат. Което е добре, защото мога мигновено да спра, като задърпам я някое въже, я кабел ... ама все пак ми се схваща пръста да натискам :mrgreen:

Поздрави,
Петър
chapara - майстор
Рано или късно пак ще вземеш бензинова :-D
andro6157 - специалист
Здравейте,аз имам китайски храсторез бензинова от Хасковското Вики само,че пише УРАЛ едно и също е взех го за по интензивна работа миналата лято.Чистя пасища само миналата година с него чистих 20-25 дка и толкова чака за тази година.Цената е смешна 200 лв със самар+Кордова глава+троен диск+циркуляри диск+диск за косене с 8 зъби.Проблем ми направи само свещта след чистене се оправи,но имам други колеги имат същия проблем с китайските,но аз му намерих проблема оригиналния свещ е проблемен,сменяш го и повече не иска грижи и един недостатък (може и да не е)много прахоляк влиза на бобината оттам гори свещи на мене не ми се случи но на другите проблема беше това чистиш примерно на 10 резервоара и няма проблем.По мощната е от реномираните дето се продават за 800-1000 лв.сега му взех диск с 22 зъба на Орегон за чистене на терени и е звяр!!!! Режа до 15 см радиус дървета за секунди реже а тия дебели 3-4 см не усещаш,че реже и части се намират навсякъде.На брадчеда взехме почти същия от Практика за 149 лв с 2 год. Гаранция миналата година и той чисти пасища и само свещта като мене ми направи проблем друг свещ проблема се оправи.Това е от мен.
vk - специалист
Спрял съм се на тази https://www.cmx.bg/product16111/elektri ... zel-te1200
DENZEL TE 1200 (около 170 лева се намира), като идеята ми е с металните ножове да се работи повече, за трева над 50- 60 см става дума
Има и модел с 1400 Watt, обаче го намирам само в руски сайтове

Прикачен файл

denzel_1400.jpg
denzel_1400.jpg (52.15 KиБ) Видяна 1012 пъти
kr1100 - майстор
vk такъв със същата мощност има и на Райдер. 169-199 лв според магазина.
Пък търси в Полша - има полско китайски с мощност 2,4 кВт
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 27, 2017 10:48 amandro6157 написа:
Здравейте,аз имам китайски храсторез бензинова от Хасковското Вики само,че пише УРАЛ едно и също е взех го за по интензивна работа миналата лято.Чистя пасища само миналата година с него чистих 20-25 дка и толкова чака за тази година.Цената е смешна 200 лв със самар+Кордова глава+троен диск+циркуляри диск+диск за косене с 8 зъби.Проблем ми направи само свещта след чистене се оправи,но имам други колеги имат същия проблем с китайските,но аз му намерих проблема оригиналния свещ е проблемен,сменяш го и повече не иска грижи и един недостатък (може и да не е)много прахоляк влиза на бобината оттам гори свещи на мене не ми се случи но на другите проблема беше това чистиш примерно на 10 резервоара и няма проблем.По мощната е от реномираните дето се продават за 800-1000 лв.сега му взех диск с 22 зъба на Орегон за чистене на терени и е звяр!!!! Режа до 15 см радиус дървета за секунди реже а тия дебели 3-4 см не усещаш,че реже и части се намират навсякъде.На брадчеда взехме почти същия от Практика за 149 лв с 2 год. Гаранция миналата година и той чисти пасища и само свещта като мене ми направи проблем друг свещ проблема се оправи.Това е от мен.
Най-вероятно просто наливате много и некачествено масло, по тая причина прави проблеми със свещите. Моята китайска коса Raider вече кара 4-ти сезон и си е още с заводската свещ, но е работила през повечето време със синтетика Stihl HP Ultra 20мл на литър бензин.
Вземете японска свещ NGK, купете марково синтетично масло и не слагайте повече от 30мл масло на литър бензин.
пет май 20, 2022 11:36 pmvk написа:
Спрял съм се на тази https://www.cmx.bg/product16111/elektri ... zel-te1200
DENZEL TE 1200 (около 170 лева се намира), като идеята ми е с металните ножове да се работи повече, за трева над 50- 60 см става дума
Има и модел с 1400 Watt, обаче го намирам само в руски сайтове
RAIDER RDP-EBC07 e 1400w и най-важното, имат сервизи из страната и части за тях се намират лесно. Специално този модел е с ремък, който служи като предпазител, в случай че примерно с 3т ножа заденете камък и спре рязко. по този начин предпазва зъбните колела на редуктора и електромотора от повреда. При други коси съединението между вала на електромотора и този към редуктора е пластмасова втулка. Сменят се лесно и в двата случая, въпросът е да ги намерите, ако възникне необходимост. Ако мястото което косите не е подходящо за 3т нож, най-добре не го ползвайте, а работете с 40т.
  • 1
  • 2

Тема "Избирам моторна коса - ток или бензин (но еднаква мощ)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: