Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
maxaffey - напреднал
Здравейте.

Извинявам се за можеби глупавия въпрос, но как мога да си добия семена от тревата в двора. Идеята ми е да си засадя някъде 5 квадрата с вида трева, който ползвам и за двора си и да го оставя да порасне и да му се образува семенна главичка и от нея да си добивам, за да мога да си правя сам семената и да си подхранвам тревата в двора, че годишно ми излиза около 100-тина лева семето и някакси ми писна да ги давам всяка година :bear: .

Само дето нямам никаква идея как да го добивам от тази семенна главичка! Има ли някаква техника или технология за такива малки площи и количества, защото за индустриално производство знам че с комбайн се прави. Четох чепросто чакам и като е готова семенната главичка я изтръсквам в ръка и така си прибирам семената :tonqe: .

Да ама колко семена на кв.м. да засъдя?
Колко време чакам да се образува тази семенна главичка?
Не се ли смесва и друг вид сорт трева в моята и така няма ли шанс да си разпространя и друг вид трева в двора?
Мога ли тези 5 кв.м. да са в оранжерия и бих ли спечилил нещо от това?
В кой период в годината се появяват тези главички със семена?

Мерси предварително
hidrazin - майстор
maxaffey написа:
...за да мога да си правя сам семената и да си подхранвам тревата в двора, че годишно ми излиза около 100-тина лева семето и някакси ми писна да ги давам всяка година ...
Това не е нормално. Случва се първата-втората година някъде да се наложи пресяване.
После не би трябвало да има нужда. Имаш някакъв проблем с тревата - почва, торене, поливане, болести, косене, неправилно използване...
:partyman:
maxaffey - напреднал
Hoвoceлckи написа:
Каква е тревата?


AGROSTIS STOLONIFERA
kartechar - специалист
Това нещо иска яко поливане.
maxaffey - напреднал
kartechar написа:
Това нещо иска яко поливане.
Така е, всеки ден.
maxaffey - напреднал
hidrazin написа:
maxaffey написа:
...за да мога да си правя сам семената и да си подхранвам тревата в двора, че годишно ми излиза около 100-тина лева семето и някакси ми писна да ги давам всяка година ...
Това не е нормално. Случва се първата-втората година някъде да се наложи пресяване.
После не би трябвало да има нужда. Имаш някакъв проблем с тревата - почва, торене, поливане, болести, косене, неправилно използване...
:partyman:
Проблема е че е голямо - над 3 декара и постоянно се ползва - деца, събития, кучетат също ту изкопаят някоя дупка или някъде от много търчане покрай оградата стане кал и изчезне тревата.

Тема "Производство на собствени семена за тревата в двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: