• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
zz_stefanov - майстор
И аз съм тръгнал да се правя на градинар, та избирам система за капково.
Брат ми ме запозна с това http://valerii.com/Promotions/?prId=100 и https://shop.valerii.com/Gradinski-mark ... duct=31819, като цената е добра сравнено с това https://bauhaus.bg/salzyasht-markuch-ga ... -nakraynik .
Проблемът е че е ползван малко и и няма никакво инфо колко вода минава на час и др. За водопроводно налягане е. Неговия за едно лято не се е задръствал.
Има ли някой да е ползвал такова чудо, сподели мнение. :)
Djack - специалист
На същата цена ще си вземеш 100м. лентов капков маркуч!
hidrazin - майстор
Въобще даже и не доближавай това "нещо".
Вземи си нормален капков маркуч.
Аз лично предпочитам твърдия капков но и лентовия става - особено когато се търси еФтиното...
:partyman:
Johny - майстор
hidrazin написа:
Аз лично предпочитам твърдия капков но и лентовия става - особено когато се търси еФтиното...
:partyman:
Не си прав в оценката. Аз ползвам лентовия поради една проста причина - в края на сезона мога спокойно да го изхвърля без съществени материални загуби - 200м за 22лв. За моите цели изразходвах около 80м. /в края на страницата/ Ако е читав, мога да ги събера и ще ми заемат място колкото 5 литрова бака за латекс. А твоите маркучи колко място заемат като ги събереш?
Твърдият маркуч е добър за трайни, многогодишни насаждения. А за зеленчуковата градина, която всяка есен преоравам цялата, добър е лентовия маркуч.

За автора на темата - вземи си лентов маркуч и не се подвеждай по тъпа реклама.
preslav - майстор
Johny написа:
Не си прав в оценката. Аз ползвам лентовия поради една проста причина - в края на сезона мога спокойно да го изхвърля без съществени материални загуби - 200м за 22лв. За моите цели изразходвах около 80м. /в края на страницата/ Ако е читав, мога да ги събера и ще ми заемат място колкото 5 литрова бака за латекс. А твоите маркучи колко място заемат като ги събереш?
Твърдият маркуч е добър за трайни, многогодишни насаждения. А за зеленчуковата градина, която всяка есен преоравам цялата, добър е лентовия маркуч.

За автора на темата - вземи си лентов маркуч и не се подвеждай по тъпа реклама.
Една вдигната ръка за лентовия - съгласен с всички изказани съображения.
Не съм правил засечки на разхода на вода, но ако се ползва и мулч разходът ще е минимален.
vlax - майстор
zz_stefanov написа:
И аз съм тръгнал да се правя на градинар, та избирам система за капково.
Аз не разбрах какво точно ще поливаш,как мислиш да правиш системата за поливане,от какъв източник ще поливаш,евтиното ли търсиш,колко години мислиш да се занимаваш и т.н.,ако желаеш отговори на тези въпроси за да ти се даде по-конкретен отговор.Аз не съм специалист,но мога да споделя при интерес как съм изградил моята система.
Аз също съм на мнение да бягаш от този маркуч,въпреки че на живо не съм го виждал.
Аз съм -1 за лентовия по мои съображения.Неговите фенове бих ги попитал капкообразувателя на лентовия с колко дупки е? защото трърдия капков който ползвам е с 4 дупки. :-D
Между другото мишките много го обичат лентовия маркуч и постоянно го пробват за ядене и дупките се увеличават. :lol:
preslav - майстор
vlax написа:

Аз съм -1 за лентовия по мои съображения.Неговите фенове бих ги попитал капкообразувателя на лентовия с колко дупки е? защото трърдия капков който ползвам е с 4 дупки. :-D
Между другото мишките много го обичат лентовия маркуч и постоянно го пробват за ядене и дупките се увеличават. :lol:
Капкообразувателите са с по 1 дупка и са разположени на различни стандартни разстояния. Ако всичко е ОК си се получава точно капка, която се стича по червото и попива в почвата. Проблеми с гризачи не съм имал, аз клъвнах едно черво с мотичката и после го снадих с фитиг струващ стотинки.
В края на сезона 20-30% от капкообразувателите бяха запушени от котлен камък, но предвид цената на лентата не виждам проблем да бъде сменено всичко - не знам как повече дупки биха предотвратили получаването на котлен камък.
zz_stefanov - майстор
Благодаря за отговорите. Площа е около 300 квадрата. Посятото е асорти - овошки, лозички, цветя, туи, ягоди, зарзават... За сега ще е на водопровод с таймер от лидъл. Клоня към лентов, щях да питам трае ли котките, но ме стреснахте с мишките :)
Лентовия може и по скъпо да излезе, със смяната всяка година и с по скъпите фитинги, но по няма да му мисля съхранението през зимата.
Ще го мисля още седмица
vlax - майстор
zz_stefanov написа:
Клоня към лентов, щях да питам трае ли котките, но ме стреснахте с мишките :)
Щом имаш котки вероятността да нямаш мишки е голяма. :-D
Знам че котките имат нокти :)
Последна промяна от vlax на ср май 03, 2017 1:21 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
Johny написа:
/в края на страницата/ Ако е читав, мога да ги събера и ще ми заемат място колкото 5 литрова бака за латекс. А твоите маркучи колко място заемат като ги събереш?
За лентовия може така да ги съхраняваш,а къде съхраняваш тези големите полиетиленови тръби и колко място ти заемат? :-D
Изображение
Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Сълзящ маркуч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: