Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
muhala - майстор
Здравейте,

Става дума за джанково дърво високо около 3м. Ствола му е около 3-4см в диаметър.
Искам да го преместя, :roll: защото там където се намира в момента не ми харесва. Ще започне да прави доста сянка след време.
Не искам да го отсичам. Предпочитам да го преместя на друго място.
Възможно ли е, как и кога става ?
keymaker - специалист
Наесен след опадане на листата.
nautilus33 - майстор
Само да допълня, понеже четох и другата тема, дадена от n/a. Та, в една книга, която прочетох за овощарството, се казва, че корените в ниакаъв случай не трябва да се съкращават. Съкращават се само наранените, и то до здраво, а не изцяло. Дано е от полза на автора.
stonesour - специалист
напролет. задължително се вади и премества с цяла коренова бала. след това редовни поливки.
ако го извадиш наесен без коренова бала, пиши го бегало.

това е голямо дърво и не е добра идея да му стресираш корените, още повече преди зимните студове и замръзването на почвата.
Johny - майстор
За съжаление моята кайсия предаде богу дух още на другата година. Цъфна показаха се малко листа и ....после умря. Сега като четох се сещам, че пропуснах момента с рязането на клоните. Ех, старост-нерадост....
За местеното ми помага един съсед и той ми разказа за някакъв дядо, който местил няколко дръвчета. В новите дупки хвърлял по една торба овес на дъното и постигнал 100% прихващане. Колко е вярно не зная - за колкото купих, за толкова продавам.
На мястото на кайсията тогава преместих една ябълка 4-5 см. диаметър /на шефката ѝ дойде друг акъл :lol: / и отдавна дава плод. А в крайна сметка нито една идея не реализирах, защото ми писна :axe: .
iliya_i - майстор
muhala написа:
Здравейте,

Става дума за джанково дърво високо около 3м. Ствола му е около 3-4см в диаметър.
Искам да го преместя, :roll: защото там където се намира в момента не ми харесва. Ще започне да прави доста сянка след време.
Не искам да го отсичам. Предпочитам да го преместя на друго място.
Възможно ли е, как и кога става ?
Джанкатае бързо разтящ вид. По-добре махай тази и сей нова. Защото едно дърво колкото е голямо над земята, толкова е и под земята. Не си струва труда да го копаеш с 3м. дълбоки корени.

Тема "Презасаждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: