Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
toolegittoquit - майстор
koveslav написа:
.Ранните картофи се сеят в края на февруари,времето го позволява.Доматите от петнадесетина дни са вече на открито,скоро ще ги връзваме.Това е в България,насред златна Тракия.
Февруари месец сигурно знаеш какви бяха температурите? А гледането на доматите ви си е работа на пълно работно време. Точно домати ще седна да плевя, вместо да хапна или да изляза след 8-9 часа работен ден и мотане по пътищата.
infomar написа:
Много си далеко от поддържане на домашна градина. За твоите картофи хората казват - лакомо дупе кръв сере.
Натъпчи ги с изкуствени торове, за да станат по-големи...
Такива като теб срутиха земеделието и държавата.... хак да ви е сега капитализмът който искахте.
Нямаше никакви изкуствени торове, само вода. И много хора се оплакаха, че картофите им се развалят.
А по времето на социализма се пращали и в Белене за виц. И такива като теб срутиха земеделието и държавата. Щото като са го срутвали, такива като мен не са имали правото на глас още. Вашият набор "оправи" България, няма какво да си говорим. Или за теб БГ земеделието е на 1Дка в двора?
И преди да ми говориш на МЕН с укор като "теб", помисли Доган, Станишев, Саксубургота кой набор са. Те са на 55+години всичките. Е, аз не съм на 55.
koveslav - майстор
Ами не го познаваш земеделието,не познаваш и природата на различните райони на страната.Най-често сеем в средата,дори и преди средата на февруари при по-топли зими,сега дори закъсняхме и затова е в края.Ние вадим по две реколти-ранна и есенна.Ранната е за лятото,втората е за избата.Същото е и с доматите и т.н.Като държава нямаме нужда от никакви вносове на нищо селскостопанско,имаме подходящи региони за всеки вид земеделие,ама това е друга тема.И не е целодневна и не е тежка работа,дори напротив,но само ако я разбираш и ако можеш да си я организираш правилно.Иначе като не разбираш и целодневно да мааш-все тая.Ако имаш и малко живец отвътре,в работата се намира и удоволствие,но знам че това не е характерно за днешно време и е демоде....Лягаш на гръб и ревеш колко си зле-това е по-актуално за новото време :D
Та на това ниво на разбиране на нещата,да се дават мнения за дейности като косенето......
toolegittoquit - майстор
koveslav написа:
Ами не го познаваш земеделието,не познаваш и природата на различните райони на страната.Най-често сеем в средата,дори и преди средата на февруари при по-топли зими
O, аз природата в региона ми много добре я познавам. За страната - също. И говоря от гледна точка на моя регион.
Зимата тук е студена и ветровита, не чак толкова, колкото навътре но най-опасното е има лед, през пролетта топлото идва по-късно и има дъждове, лятото удря със сурова влажна горещина, а есента е дъждовна, но дълга и в началото топла.
И знам, че нищо не се сее февруари месец, защото януари-февруари месец по морето идва истинската зима. Не знам как е при вас, аз картофите в снежните преспи няма да ги сея, до колкото помня се сееха в почвата. :?
А каквото и да организираш, при тия дъждове пролетта тревата расте скоропостижно.
iivanov - майстор
toolegittoquit написа:
А гледането на доматите ви си е работа на пълно работно време. Точно домати ще седна да плевя, вместо да хапна или да изляза след 8-9 часа работен ден и мотане по пътищата.
Мрънкало си ти , Тинки , мрънкало . Досега не знаех , що те товарят другите , тъй като не ти следя писанията , но сега ги разбирам . След работен ден , Тинки , който често надвишава 8-9 часа , хапвам и лягам , щото на другия ден пак съм на работа . На една от двете . Намирам време и за доматите .
А картофите са ти се скапали заради мана . Картофена мана . От немарливо гледане .

Коце , по вашия край , като пътувам , видях картофи в оранжерия . Останах очарован . :partyman:
Keresteliev - специалист
iivanov написа:
....Мрънкало си ти , Тинки , мрънкало . ..
Не е мрънкало, а майстор!

Майстор с домати и картофи не се занимава
Това е работа за плебса.

:cry:
koveslav - майстор
Keresteliev написа:
iivanov написа:
....Мрънкало си ти , Тинки , мрънкало . ..
Не е мрънкало, а майстор!

Майстор с домати и картофи не се занимава
Това е работа за плебса.

:cry:
...ама майстора и не търси части втора употреба за колата си,не мрънка за цени и не си боядисва колата за 5 лева с четка........ Ние от плебса ще гледаме отстрани и ще се учим от майсторите :partyman:
Keresteliev - специалист
koveslav написа:
...ама майстора и не търси части втора употреба за колата си,не мрънка за цени и не си боядисва колата за 5 лева с четка........ Ние от плебса ще гледаме отстрани и ще се учим от майсторите :partyman:
Ам ще търси!

Тези пари да не би да ги коси с косачката?

:sad:

Тема "Нов вид тревокосачка - работи без ток и бензин. Ползва се дори от жени." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: