Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Здравейте,
вчера споненах в темата за резитба, че една от ябълките е нападната от вредители. Пускам нова тема, за да е по-лесно и за други търсещи помощ със същия или сходен проблем.
Не знам какви са гадинките, но не са дървеници, понеже не успях да открия тунели навътре в дървесината. Но открих доста прилични на въшки или някаква акари гадинки(не съм сигурен обаче, дали акарите са с такива размери). Видях и нахапани по крайщата места, но сравнително малко на браой. Моля за съвет. Утре или в събота ще ходя до агроаптеката, че днес нямах време. Надявам се, че гадинкие се виждат на снимките, ако не кажете, и ще се опитам да кача уголемени участъци от снимките.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
preslav - майстор
Тия сладки пеперудки с кеф да ги убиеш! Погледни тази статия - http://nivabg.com/tips/cat/nepryateli-yabulki/
Струва ми се, че при теб не са акари и не е нещо, което се е появило тази година - борбата няма да свърши с едно пръскане с инсектицид, а с поредица от пръскания с инсектицид, фунгицид и евентуално акарицид.
Надявам се в аптеката да има специалисти, които да ти препоръчат подходяща комбинация от препарати и дано дървото оцелее, че ми изглежда страшно на снимките.
Не съм специалист, в процес на ровене и учене съм и аз, но разбрах, че борбата с вредителите не е еднократно мероприятие и не се води само когато нещо сме забелязали, а системно и методично. Предполагам и ти като мен си пропуснал есенното третиране на дръвчетата с бордолезов разтвор, заради дъждовете си пропуснал предцъфтежното пръскане, но това не трябва да те отказва от следващите пръскания.

Тема "Вредители по ябълката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: