Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stanzx - напреднал
Здравейте колеги. Поставиха ми задачата да укрепи един клон на едно ябълково дръвче, който е започнал да се чупи след последните 1-2 зими. За момента го вързах с два колана с тресечотки, но не съм убеден че това е най-перманентното решение. Дайте някакъв акъл за този проблем :-D

Прикачен файл

received_1684449924903957.jpeg

Прикачен файл

received_1684450188237264.jpeg
bat_danio - специалист
Рязането не е ли вариант
stanzx - напреднал
Тъщата не иска да се раздели с него, че много ябълки раждал.
BREAKER - специалист
stanzx написа:
Тъщата не иска да се раздели с него, че много ябълки раждал.
Ами тъщата не е ли чувала за резитба на ябълки.Като го гледам това дърво спешно се нуждае от резитба, с вишка ли берете ябълките?
stonesour - специалист
отрежи го. предпоставка е за гниене и развитие на болести.
с тая липса на резитба, ябълките сигурно са много, въпроса е какви са. вероятно дребосъци.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ябълката е занемарена, но щом не е закършен клона, няма защо да го режеш. При едри плодове винаги се подпират клоните. По цял свят го правят

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (45.08 KиБ) Видяна 2450 пъти
iivanov - майстор
Клонът е тръгнал поначало под лош ъгъл . Впоследствие не е прекъснат навреме и тежеста е станала голяма . Рязане му е майката , докато не е станал сакатлък . Освен , ако не си заврян зет , на тъщата и кажи много здраве , и да ходи да копа домати .
stanzx - напреднал
Супер. Мерси за съветите. Нямам идея нито как ги бере, нито колко са големи или колко са малки. Жената си гледа двора колкото може, а аз гледам да ѝ помагам където и когато мога.
wanderer - специалист
ако добре виждам клонът се е отцепил от ствола? или бъркам? ако е така с оглед по големите поражения които предстоят, а дори и разцепване на ствола по добре го отрежи. отцепеното не зараства както би станало с рана от отрязване, и само би довело болести и неприятели в дървото. особено пък като се натовари с плод, вероятно ще ти направи по голяма беля.

Тема "Укрепване на счупен клон на ябълка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: