Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kopaiko - специалист
Здравейте.От десетин дни забелязвам че листата на зарзалата ,сливокайсиятя и една слива са като наядени от гъсеница ,остават само жилките.Но същевременно се виждат едни малки кафяви точици които се уголемяват и стават дупчици.Покрай дупките листа е изсъхнал и се рони.Не се виждат никакви вредители по листата.Веднъж пръсках преди 14дена с Тирам ,скор и би58 и сега с нуреле.С какво трябва да се пръска за този проблем?
nautilus33 - майстор
Някой вредител ще да е. Така както го описваш, прилича на зелен бръмбар, който напада прасковите. Най-добре отнеси едно листо в агро аптеката да ти кажат. За този зелем бръмбар се пръска с 0,15% агрия 1050.
keymaker - специалист
По описание ми се струва, че имаш работа с гъбички. За най сигурно занеси поразени листа в аптеката и ако препоръчат да се направи в 10 л. вода го забъркай в 7, както добавиш 30-50 мл. течен сапун, веро, шампоан абе някакъв сапун. След 14 дена повтори. Има препарати даващи ефект и след заразяване ( лекуват).
kopaiko - специалист
Това са снимки от пострадалите дръвчета.В агро аптеката малко гледаха като извън земни листата,становището беше някаква нова гъсеница,тънка зелена с голяма глава и големи очи,която се хранела нощем а денем се криела в почвата.Предписаха ми Санмайт.
Мисля посреднощ да ходя с фенера да видя има ли нещо.
Прикачен файл:
Lenovo_A1000_IMG_20170526_194407.jpg
Прикачен файл:
Lenovo_A1000_IMG_20170526_192402.jpg
Прикачен файл:
Lenovo_A1000_IMG_20170526_194352.jpg
kopaiko - специалист
От многото коментари из нета разбрах че много често смесват инсектициди за по качествена борба с вредителите.Мисля да смеся вазтак със санмайт(алфа циперметрин със пиридабен -активни вещества) само не съм много наясно количествено по колко от двата препарата да сложа за 10 л вода(предполагам по една втора от предписаното)

Тема "Болест или наядено?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: