Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
zmiori - специалист
miroki написа:
Това се прави при вариант сеене в саксия. Т.е. всичко е циментирано. И с декоративна цел.
При вариант наличие на почва няма нужда от коментар. Домат в саксия не може да стане, като домат със свободен корен.
Да не говорим, че домата тръгва на горе. Като наедреят плодовете може и да счупи ческата.

Аи ся ша са счупи ми те доматитата няма да наедреят за 30 сек.
За един човек в апартамент 5 кофи такива му стигат да се изхрани лятоска. Пък и занимавка. Засадил съм 5 и ще сложа още. Ако стане догодина правя 5-6 парчета на майка ми и готово стига се е блъскала само с градинката пред блока.
Neno Er - специалист
zmiori написа:
За един човек в апартамент 5 кофи такива му стигат да се изхрани лятоска.
Последна промяна от Neno Er на пон май 29, 2017 8:11 pm, променено общо 1 път.
zmiori - специалист
Ще ги мирише световно известно е че българите се изхранват с нюхане.
Бъкащ от смисъл коментар. Очарован съм.
miroki - майстор
zmiori написа:
miroki написа:
Това се прави при вариант сеене в саксия. Т.е. всичко е циментирано. И с декоративна цел.
При вариант наличие на почва няма нужда от коментар. Домат в саксия не може да стане, като домат със свободен корен.
Да не говорим, че домата тръгва на горе. Като наедреят плодовете може и да счупи ческата.

Аи ся ша са счупи ми те доматитата няма да наедреят за 30 сек.
За един човек в апартамент 5 кофи такива му стигат да се изхрани лятоска. Пък и занимавка. Засадил съм 5 и ще сложа още. Ако стане догодина правя 5-6 парчета на майка ми и готово стига се е блъскала само с градинката пред блока.
За апарамент не коментирам, виждал съм по тераси. А ти къде в апартамент провеси?
А пръст, където да се засеят няма ли? Гледал съм в шишета 10л. какво излиза, дебита е досъа по-малък от в градината.
Домата се чупи лесно, просто го отбелязах. Ако си култучил, знаеш. Може и да издържи, на есен ще ти кажа.
Иначе аз ползвам една кофа седмично за салата. Лютениците, кетчупа и 4-5 каси доматен сок в бирени бутилки са отделно.
zmiori - специалист
Времето е пред нас ще видим.
При нас терасите се "водят" към апартаментите. При вас към паркинга ли се "водят"?
При равномерно "натоварване" мисля че няма да е проблем 5-6 кг. да ги издържи. Аз например не връзвам домати а го усуквам около връвта хваната за конструкцията на оранжерията. след масовото узряване оставям два култука и пускам основното стебло на земата, до сега нямам пречупване. есенно време като разчиствам доста дърпане пада докато изскубя стеблата и много рядко да не кажа хич не се късат. Та съм почти убеден че ще издържи стеблото, по скоро дали кореновата система няма да поддаде и да се измъкне от отвора на дъното на съда?
torbalan - Дървен философ
Това е на колежката опита. Обърнати са преди 10 дни.

Пропуснах - идеята и е, след няколко дни да насади цветя отгоре в кофата (по правилния начин) :)

Прикачен файл

20170529_184922.jpg

Прикачен файл

20170529_184851.jpg

Прикачен файл

20170529_184753.jpg
preslav - майстор
Аз пък съм наблегнал на друг експперимент - садя домати, пипер, камби, краставици директно с кофичките, в които са пикирани. Когато проявя снимките ще демонстрирам.
zz_stefanov - майстор
от къде се снабдяваш с фотохартия :)
infomar
preslav написа:
Аз пък съм наблегнал на друг експперимент - садя домати, пипер, камби, краставици директно с кофичките, в които са пикирани. Когато проявя снимките ще демонстрирам.
Черно бяло или цветно работиш?
preslav - майстор
За сега я карам на монохромно - гледам, че се връща на мода.
Извън майтапа, дядо ми е бил от онези фотографи, които сами са си приготвяли фотографските плаки, не знам как става, но имам снимки от онова време, които не са мръднали.

Тема "Отглеждане домати с главата на долу." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: