Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
Изображение

http://snimki.be/store/1/571495954105.jpg
http://snimki.be/store/1/931495954120.jpg

Направено е за проба.. "ку стане добре.. ако не стане... пак добре, ще зная, че не става". :partyman:
torbalan - Дървен философ
Една колежка миналата седмица забоде две черита с главата надолу...

Ще я накарам да ги снима.
Andri01 - майстор
А после,в салатката пак така ли ще бъдат-купата обърната? :?
zmiori - специалист
Заложил съм до тук 5 броя кофи с 3 вида домати от който един чери.
Тази седмица може да сложа още 3. на втория ден се обръща и тръгва на горе. Всичките са цъфнали.
kartechar - специалист
И каква е идеята на мероприятието :? ?
infomar
Ако питаш мен не знам каква е идеята. Нямам намерение да им сменям посоката. Не разчитам на този корен - останалите са нормални. Искам да видя в края на сезона дали ще даде плод и въобще как ще се развие като растение.
Andri01 - майстор
Според природните закони,би трябвало стеблото да се извие и тръгне на горе.Но като/ и АКО!?/ даде плод,то той ще го натисне на долу и има вероятност да го пречупи!? :? Но като идея е интересна и може би и аз ще я пробвам с 3-4 корена. Падам си по разни експерименти,но не изискващи особени усилия,разбира се! :)
ivanovbg - майстор
Не е никак добре. Пробвах преди 2 години. Трябва всеки ден да се поливат по малко. Ако сипеш повече и почва да тече по домата. Отделно и корена е съвсем дребен щот се мъчи да расте надолу, а не може. При последващата дисекция явно се виждаше. Иначе цъфна, върза нещо, но се маносаха много лесно и умряха.
preslav - майстор
Инфомаре, понякога ти се чудя на акъла - бях още ученик, когато попаднах на статия за експерименти правени със семена в космоса. Дори и там коренчето се ориентира към Земята, а стеблото в обратна посока. Може и да е имало някакво обяснение защо, но тогава не съм се вълнувал от подобни експерименти. Виж бих опитал да пусна класическа музика на доматите, пипера и тиквите, но рискувам да се разделя със славеите.
torbalan - Дървен философ
kartechar написа:
И каква е идеята на мероприятието :? ?

Колежката, дето споменах по-горе, каза че го видяла на снимка и и харесало...

Тема "Отглеждане домати с главата на долу." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: