Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pitankata00 - специалист
Супер. Аз го поливам повечко и само рано сутрин (не мисля че има голямо значение). Но другия ти проблем е от плътната почва. Трябва пясък за по-добър дренаж. Долу горе на 10 сантиметра дълбочина трябва да е 50 на 50 пясък пръст.
yanko78 - специалист
pitankata00 написа:
Супер. Аз го поливам повечко и само рано сутрин (не мисля че има голямо значение). Но другия ти проблем е от плътната почва. Трябва пясък за по-добър дренаж. Долу горе на 10 сантиметра дълбочина трябва да е 50 на 50 пясък пръст.
Това място беше с голяма денивилация и съм го пълнил с хубава рохка пръст, дори последните 10-15 см съме сял със сито. Честно да си призная, направо ме домързя да е смеша с пясък а знаех, че трябва. Надявам се сега с по малкото вода да се оправят нещата, ако не, ще съсипя всичко и ще го направя както трябва с пясък. Дано все пак да не се стигне до там.
turbocharged - специалист
Да не си торил и да си прекалил с количеството? Другия вариант е да си прекалил с водата. Щом почвата е хубава няма друга причина да вехне.
pitankata00 - специалист
Няма ли дренаж, не става. Ако намалиш водата ще започне да пожълтява от липсата. Ако поливаш нормално ще задържа и ще започне да плесенясва. Преситил си, но това се тъпче и полива и става твърдо като бетон. Без пясък няма да стане повярвай ми !!! Казвам ти го от опит, много нерви..... Опитах с вила да дупча, чак машина за арериране купих - ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ. Моя съвет е - НА НОВО. Ако не догодина така или иначе ще го направиш, понеже догодина по това време ще имаш един доста рядък.
Здравейте.
По темата,, имам същия проблем с райграса. Дали ако слагам периодично пясък отгоре няма да се подобрят нещата?
yanko78 - специалист
Аз за себе си реших, на пролет ще вкарвам яко пасък. Смятам да изора всичко и след като насипя пясъка, да го фрезовам за да се омеси с пръста.
gnt69 - майстор
yanko78 написа:
Аз за себе си реших, на пролет ще вкарвам яко пасък. Смятам да изора всичко и след като насипя пясъка, да го фрезовам за да се омеси с пръста.
Освен пясък трябва и малко наклон, да се изтича нанякъде и да не задържа водата. Всичко има наклон дори и стадионите които са с професионално направен дренаж. :partyman:
hidrazin - майстор
gnt69 написа:
Всичко има наклон дори и стадионите които са с професионално направен дренаж. :partyman:
:-D Стадионите нямат наклон... Поне не би трябвало да имат.
Друг е въпроса за наклона на дренажа под тревната покривка на стадиона...
:partyman:
Djack - специалист
Има ли норма за пясъка. На пример, за 500м2 колко пясък ще трябва, горе долу! Почвата е по-принцип кафява и по мое мнение песъклива, ама като се отъпква, се заглажда доста! Може и глинеста да се води, знам ли!
yanko78 - специалист
Djack написа:
Има ли норма за пясъка. На пример, за 500м2 колко пясък ще трябва, горе долу! Почвата е по-принцип кафява и по мое мнение песъклива, ама като се отъпква, се заглажда доста! Може и глинеста да се води, знам ли!
Аз смятам на дълбочина от 30 см. да е почвата смесена с пясък. Смятам квадратурата, после по дълбочина 15 см (15 пясък 15 пръст) и за 500 кв.м. излиза 75 кубика пясък :? :? Нещо бая излиза

Тема "Проблеми с райграса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: