Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
turbocharged - специалист
По 1.6 т на м3 за сух пясък = 120 тона
24 камиона по 5 тона. С такива обикновенно съм си поръчвал пясък.
150 лв. на камион. 3600 лв. само за доставения пясък. Това чудо без комбиниран багер не можеш да го разпръснеш по терена.
Има ли някой който го е правил това упражнение или поне да е гледал :)
И аз живо се интересувам. Почвата ми е чиста глина.
radius - майстор
Аз съм разхвърлял подобно количество пръст.
Като взимаш 120 тона няма да ги возиш с камионче, а с камион.
Гондола, ако има достъп или 4-осен, или в краен случай Камаз (12-13т).
И един Бобкат да го разхвърля.
Djack - специалист
Никакъв шанс да разхвърлям толкоз пясък! :lol:
gnt69 - майстор
radius написа:
Аз съм разхвърлял подобно количество пръст.
И аз съм го правил това упражнение. Преди 10 тина години като си оправях двора. Първо JCB да го моделира защото имаше голям наклон, направи го на 3 нива, после 26 камаза пръст, после 5 камаза пясък, после тъмно зелените го разнесоха равномерно и една седмица бой с фрезата да го размеша. След година борба с плевелите сложих и 5 камаза угнил торф от отглеждане на гъби. Пясъка се загуби в пръста и въобще не се усещаше. На следващата пролет фрезовах после една бригада на паркстрой Русе 10 тина жени го накопаха цялото с търмъци извадиха всички бучки по големи от 2 см диаметър и засяха райграса. И така вече 10 години поливам и кося отначало по често и по редовно напоследък по рядко и нередовно мързел ко да го правиш. А забравих да спомена става въпрос за декар райграс :partyman:
yanko78 - специалист
Такаааа, наближава пролетта и с нея предстоящия “ремонт” на тревата. Имам чуденка как точно да се случи всичко.
1. Нужно ли е да унищожа сегашната трева с препарат преди обработката на почвата?
2. Нужно ли е да изора преди да фрезовам.
3. Достатъчно ли е само да насипа пясък и да го фрезовам или са необходими и допълнителни интервенции?
keymaker - специалист
yanko78 написа:
Такаааа, наближава пролетта и с нея предстоящия “ремонт” на тревата. Имам чуденка как точно да се случи всичко.
1. Нужно ли е да унищожа сегашната трева с препарат преди обработката на почвата?
2. Нужно ли е да изора преди да фрезовам.
3. Достатъчно ли е само да насипа пясък и да го фрезовам или са необходими и допълнителни интервенции?
---------------------------------------
1. Да.
2. Не е задължително. Може да фрезоваш няколко пъти в различни посоки.
3. смело насипвай и фрезоване до хомогенизиране на почвата. Допълнителни интервенции между фрезованията ,събиране на всички камъни по едри от дребен орех ( 20мм.) При последните фрезования и неразбитите бучки с размер над 20мм.

Не купувай какво да е семе. Невинаги скъпите семена гарантират качество!
turbocharged - специалист
С какво да се унищожава тревата сега преди пролетта? Раундъп или нещо друго?
kr1100 - майстор
turbocharged написа:
С какво да се унищожава тревата сега преди пролетта? Раундъп или нещо друго?
За една дребна трева с много тънки корени и малки листенца /викат и жабешка/, която се появява по това време съм използвал Глифозат 360 и Стомп с по 1 шепа амониева селитра на 1 пръскачка. Вършат работа.
gnt69 - майстор
Ама трябват и 20 градуса и месец време.
yanko78 - специалист
keymaker написа:

Не купувай какво да е семе. Невинаги скъпите семена гарантират качество!
Последното (всъщност първо) го взех от тотекс. В началото тръгна страхотно, докато не дойдоха проблемите. Ако имаш предложение за изпитана смеска, съм отворен да приема. Не държа пак да е от същото място.

Тема "Проблеми с райграса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: