Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pitankata00 - специалист
hidrazin написа:
Като искаш кранчета за отделните култури си направи вторични магистралки. :-D
Какво имам в предвид? Както горе на картинката си нарисувал по 4 реда - захрани всяка четворка с отделна магистрала.
И после всяка малка магистрала захранваш от главната с кранче. Това е.
Ако беше решил да правиш капковото с твърд капков маркуч щеше да е по-лесно и евтино.
Там фитингите са много по-евтини и твърдият маркуч го ползваш много години.
:partyman:

НИКЪДЕ НЕ СЪМ КАЗАЛ ЧЕ ЩЕ Е С МЕК. Не харесвам МЕКИТЕ МАРКУЧИ. От самото начало съм решил да бъде с твърд, както този : http://vodensviat.bg/kapkov-markuch-16m ... av-82.html

Така ще направя както казвате. Пускам магистрален до края на вадите. После ще взема за една малка кагистралка (ф16) и ще пробвам с нея до колко вади мога да захраня - спрямо това колко вади без проблем ще захрани (може да се окаже че и всичките 20, така като ви слушам), ще видя колко кранчета ще ми трябват и съответно колена за разклонения от малките магистрали..........

:)
pitankata00 - специалист
pitankata00 написа:
hidrazin написа:
Като искаш кранчета за отделните култури си направи вторични магистралки. :-D
Какво имам в предвид? Както горе на картинката си нарисувал по 4 реда - захрани всяка четворка с отделна магистрала.
И после всяка малка магистрала захранваш от главната с кранче. Това е.
Ако беше решил да правиш капковото с твърд капков маркуч щеше да е по-лесно и евтино.
Там фитингите са много по-евтини и твърдият маркуч го ползваш много години.
:partyman:

НИКЪДЕ НЕ СЪМ КАЗАЛ ЧЕ ЩЕ Е С МЕК. Не харесвам МЕКИТЕ МАРКУЧИ :lol: :finga: . От самото начало съм решил да бъде с твърд, както този : http://vodensviat.bg/kapkov-markuch-16m ... av-82.html

Така ще направя както казвате. Пускам магистрален до края на вадите. После ще взема за една малка кагистралка (ф16) и ще пробвам с нея до колко вади мога да захраня - спрямо това колко вади без проблем ще захрани (може да се окаже че и всичките 20, така като ви слушам), ще видя колко кранчета ще ми трябват и съответно колена за разклонения от малките магистрали..........

:)
hidrazin - майстор
pitankata00 написа:
НИКЪДЕ НЕ СЪМ КАЗАЛ ЧЕ ЩЕ Е С МЕК. Не харесвам МЕКИТЕ МАРКУЧИ.
Ама и никъде не си казал че ще е с твърд. :)
Пък и останалите ти говорят все за меки маркучи и ти нито веднъж не им каза че си решил с твърд...
Мисля че няма да имаш проблем с 20 х 3 метра. Все пак при това никакво налягане дебита няма да е проблем.
При мен са около 15 по 3-4 метра но работят под налягане.
Един съвет ако имаш ред с краставици - за да не го отделяш от другите му сложи три маркуча...
Прикачен файл:
333.jpg
:partyman:
pitankata00 - специалист
С какво правиш налягането ? Директно от чешма ?
Точно това което си снимал мисля да направя но ще е от бидон, на самотек, затова мисля с голям магистрален 3/4 о от него преходи към 16 капков към всяка вада - даже не ми трябва кранчета.

Ще кажа какво се е получило ;)
hidrazin - майстор
Как от чешма бре? При тези цени на водата...
Не че ме бъркат едни поне 50 кинта на месец ама са грешни пари.
Направено е по правилния начин - шахта, сонда, помпа, филтър, клапани, програматор.
И от шахтата тръгват отделните кръгове.
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Добре е да е със собствен водоизточник, но толкова ми е малка градината, че изкопаването на кладенец, ще се изплати след две поколения.
А капковото напояване намаля много разхода от водопровода.
hidrazin - майстор
zz_stefanov написа:
...но толкова ми е малка градината, че изкопаването на кладенец, ще се изплати след две поколения....
И що да се копае като може да се набие?
И не, не се изплаща след две поколения освен ако не го използваш само да си миеш краката... :-D
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Сондажите се задръствали при нас, а площта е такава, че е точно колкото да си мия краката. :) Въпрос на целесъобразност :)
kr1100 - майстор
[quote="zz_stefanov"]Сондажите се задръствали при нас, quote]
Направи го 0,9- 1м в диаметър - как ще се задръсти тогава? Ако е с пръстени спокойно се влиза вътре за почистване.
pitankata00 - специалист
Уточних всичко, бидон купих. Маркуча, ще е твърд ф16 на 20см капкообразуватели.
Само последно да попитам. Кафяв или черен да бъде капковия маркуча ?!

Тема "Капково напояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: