Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
fbr написа:
hidrazin написа:
Пък какви болести тръгват от там нагоре, не ти е работа.
Какви?
:partyman:
nikel - специалист
Не сменям въобще мястото на зеленчука - обновявам почвата с оборски тор всяка година.
Това го ползвам вече пета година.

Прикачен файл

20160417_153036.jpg
fbr - майстор
Примерно мана-та. Гниещата трева е идеална за развитие на спорите И.
hidrazin - майстор
fbr написа:
Примерно мана-та. Гниещата трева е идеална за развитие на спорите И.
При мен няма никакъв шанс дори и чернилката.
Имаше година когато дори местния агроном си извади почти всичките домати заради чернилката.
Мен също не ме подмина. После (след чернилката) си правих буркани с домати и раздавах на комшиите...
Така че дали найлон или окосена трева, винаги има риск от допълнителни заболявания.
Просто си трябва третиране и да знаеш какво правиш и кога да го направиш....
:partyman:
P.S.Ама кой съм аз, че да ти давам съвети???
gogo7777 - майстор
С какво пробивате лентовия маркуч? Става ли със заострено пиронче 2мм? Крие ли някакви рискове това пробиване.... :?
fbr - майстор
hidrazin написа:
P.S.Ама кой съм аз, че да ти давам съвети???
Как кой, ти си нашето светило във всяка област на живота. Местните агрономи ряпа да ядат.
tysonlkr - специалист
gogo7777 написа:
С какво пробивате лентовия маркуч? Става ли със заострено пиронче 2мм? Крие ли някакви рискове това пробиване.... :?
А защо искаш да пробиваш лентов маркуч и то с такъв малък отвор ? Предполагам говориш за маркуча за капково.
hidrazin - майстор
fbr написа:
Местните агрономи ряпа да ядат.
Овошки, зеленчуци и лозе през м. Юли. Мероприятия, болести и вредители
В зеленчуковата градина - Покривайте почвата около растенията (мулчиране) с окосена трева, слама или друг органичен материал, като предварително сте оплевили и сте се уверили, че почвата е влажна.
С мулчиране ще намалите чувствително растежа на плевелите, ще запазите влажността в почвата и ще предотвратите образуването на суха земна кора.
Маната прониква в растенията през листата.
То затова например картофената мана се забелязва първо по долните листа на растенията.
Тези дето се опират в земята. Основно правило - всички долни листа на доматите които опират земята се премахват.
Така не само се намалява вероятността от заболявания а и се осигурява естествена циркулация на въздуха, особено ако са засети нагъсто.
Мулча от растения/трева винаги отгоре е сух защото не позволява влагата от почвата да се изпарява.
Това пък не позволява изпарената вода да се кондензира по листата - основен фактор за развитието на мана.
Мулча съчетан с капково напояване силно намалява условията за развитието на мани.
Като знам какви инженери и доктори съм виждал ме е страх да попитам и агроном... :lol:
:partyman:
fbr - майстор
По тази логика 2 години подред си съсипах градината с пипер. Вече трупам окосения райграс по пътеки и незасети места и го разстилам наесен преди риголването.
miroki - майстор
Защо да го пробиваме?

Тема "Уточнения за капково напояване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: