Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Стават и за твърд, но се нахлузват по-трудно и не се ползва гайката.
Арматурата я водят за. Ф 17. На различни сайтове пише различно.
Цената на един е, като за 3-4 от оребрения. За това сложих преход с малко парче твърд.
vlax - майстор
infomar написа:
Явно с проблемите с които ме вълнуват, не сте се сблъсквали.


Кое коляно е за предпочитане от гледна точка на здраво захващанена маркуч 16мм. Изображение

Изображение

или

Изображение
infomar написа:
Явно с проблемите с които ме вълнуват, не сте се сблъсквали.
С много проблеми сме се сблъсквали.Какво значи здраво? Маркуча който си показал е твърд.За твърдия това долното/второ/ коляно.
То е ясно че си закъснял с изграждането на капковото,но прочети МАЛКО ПОВЕЧЕ ,достатъчно има писано тука,все още може да хванеш последния влак.
Отиди на с. Брестовец до Плевен в Агродрип и си купи каквото ти трябва,цените са нормални.
Мацката там не е от най-компитентните.
Последна промяна от vlax на пон юни 12, 2017 7:18 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
Съвет ,първо се ориентирай как ще правиш системата,само с твърд маркуч,само с лентов или комбинация от двете.Това ще те улесни и тебе и нас взаимно.
ZMeyGorianin - майстор
Да не ти е лентов и магистралата, че стават на куп?
Е, не са на куп, а на сноп капковите. Просто ги събирам максимално компактно за да не се тъпчат и пречат. Магистралите си стоят разпънати - само ги прескачам с фрезата, където е необходимо. На есен след изчистване на градината ора с фрезата и повече не се влиза в градината до пролетта.
miroki - майстор
Помислих, че ги събираш на куп, както са закачени. За това се изненадах.
:partyman:
infomar
vlax написа:
Съвет ,първо се ориентирай как ще правиш системата,само с твърд маркуч,само с лентов или комбинация от двете.Това ще те улесни и тебе и нас взаимно.
Ще бъде с твърд маркуч, но ме безпокои захващането му към тройниците и колената дали е достатъчно здраво с набиване при 1-1.5 атм., (понеже ще съм с помпа а не на самотек. Ако беше цистерна на самотек се разбира, че няма да има никакъв проблем, затова и писах, че съм с помпа а не с цистерна) колкото поддържа редуцира, който работи в този диапазон. Затова се заглеждам в захващането на лентовите... По разни филмчета гледам, че прилагат и двата модела към двата типа шлангов, затова се чудя къде е истината при по-високо налягане....
Ако тези които са предназначени за лента ги приложа за твърд маркуч, няма ли да е по-здрава връзката при по-голямо налягане, или няма смисъл да се набутвам с по-скъпите.
miroki - майстор
Не знам колега до колко налягане издържат, мисля беше до 2 или 2,5 атм. Но си го провери. Имал съм случай да сълзи от някой, но никога избил. По-често избиват лентовите от скобите, ако не са хубаво стегнати.
Аз съм с помпа и оребрени, или моята прави малко налягане или регулатора си държи 1,4 и проблем нямам.
Разгледай различни модели и си харесай.
Ето комбинация твърд 16 + лентов:
Изображение
Изображение
infomar
Значи казваш, че твърд маркуч 16мм. вкаран в оребрените тройници или колена издържа и не изтърва на 1-1.5 атм, само с набиване на маркуча, без необходимост от допълнителна скоба или захващане :?
За лента няма проблем, тя се захваща с гайката... Гледам, че на "елхичките" си слагал скоби... явно без тях не издържат.
vlax - майстор
Когато поставих твърд полиетиленов маркуч под земята за вечни времена,снадките ги минах/стегнах/ с медна тел за допълнително осигуряване,все пак ще са под земята и трябва да е сигурно.Ако се притесняваш стегни ги с медна тел.
Изображение
hidrazin - майстор
infomar написа:
...Въпросите са следните:...
Ми да беше се фанал малко да почетеш преди да ги задаваш...
Отдолу има поне няколко теми от които една цели 33 страници...
Четенето още никой не е го е отменил!!! :lol:
:partyman:

Тема "Уточнения за капково напояване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: