Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
fbr написа:
По тази логика 2 години подред си съсипах градината с пипер.
Не знам човеко. Аз пипера не го мулчирам.
И без това след като цъфне и повече не го барам. Оставям го да се затреви колкото си иска.
Пък и не го пръскам специално с препарати.
Ако остане разтвор в пръскачката от доматите или асмите, тогава го мятам на пипера.
И съм няма някакви оплаквания относно пипера освен една година.
От преполиване беше тръгнал да стига на височина доматите и му падаха стеблата на земята при вятър.
Наложи се да му слагам колове и да го вързвам със сезал. :-D
И не, не се хваля пък и почвата при мен е основно камънак... :?
:partyman:
kr1100 - майстор
hidrazin написа:
Аз за мулч използвам ... Окосения райграс.
Тази година в оранжерията сложих геотекстил.Здравичко ,тъпча отгоре му не се цепи като найлоновия.Озорих се докато го нарежа на ивици.Беше със широчина 3,6м х 10мВс. налични дъскички, трупчета и подбни влязоха в употреба,че става като платноходка .Дебна уж да няма вятър , ама то във Варна кога няма вятър?
Andri01 - майстор
Геотекстила плътен ли е? Защото,ако е макар и малко рехав или податлив на дупки и плевелите избиват. Ползвам окосена трева и едно черно платно,на зелени квадрати. Има го на пазара,в магазина за найлони.
vlax - майстор
hidrazin написа:
Така че дали найлон или окосена трева, винаги има риск от допълнителни заболявания.
Може и да греша,но мисля че има разлика между найлона и тревата,аз ползвам найлон вече 5 година.
vlax - майстор
kr1100 написа:
Тази година в оранжерията сложих геотекстил.Здравичко ,тъпча отгоре му не се цепи като найлоновия.Озорих се докато го нарежа на ивици.Беше със широчина 3,6м х 10мВс. налични дъскички, трупчета и подбни влязоха в употреба,че става като платноходка .Дебна уж да няма вятър , ама то във Варна кога няма вятър?
Andri01 написа:
Геотекстила плътен ли е? Защото,ако е макар и малко рехав или податлив на дупки и плевелите избиват. Ползвам окосена трева и едно черно платно,на зелени квадрати. Има го на пазара,в магазина за найлони.
Дайте някаква информация за този геотекстил и това платно,ако може и снимки.
Искам да мулчирам дръвчетата,че ми омръзна да копая около тях.
Виждал съм най-различни и плътни и рехави,но все не се наемам да купя.
Доволни ли сте от тях,избива ли трева.
Andri01 - майстор
ОК,снимка ,ама "друг път-каза тати.." :) не ,бе сутринта ще направя. През платното не избиват. Само ако тревичката улучи дупка в него. А аз го закрепвам с едни "колчета/ теле Ф3 мм и обло желязо Ф6 по 2м. дължина/.
gogo7777 - майстор
Аз ползвам рутилови електроди ф4 вместо тел.
kr1100 - майстор
[quote="Andri01"]Геотекстила плътен ли е? Защото,ако е макар и малко рехав или податлив на дупки и плевелите избиват. quote]
Плътен е .Където е корена предварително правя разрез с макетен нож на звезда на Мерцедес.
Марката е Геотекс .Има с различна плътност 50; 150 и 200 гр/м2.Купиха 50 гр/м2 - най-евтин беше 32 м2 - 28 лв.
Като тъпча отгоре му на вътрешните редове не се къса /под него има маркучи за капково и пластмасови колчета,Колчетата са ръбати в горния си край./ Нямат шанс плевелите.
Гоетекстила го закрепвам с 13 /15 см PVC дюбели за топлоизолация /40 бр - 2лв./, а отворите за дюбелите ги правя със замба 8-мм.Малко играчка е , ама поне 5г няма да има грижи. На снимката се виждат белите дюбели.

Прикачен файл

2017-05-27 12.58.12.jpg
Andri01 - майстор
Прикачен файл:
IMG_2161.JPG Вижда се скобата за закрепване на дългите Ф6. Те са по 2бр. от двете страни с по 3 такива скоби.

Прикачен файл

IMG_2160.JPG 2бр. "П" образни скоби в двата края.

Прикачен файл

IMG_2159.JPG Скоба и част от едното Ф6.

Тема "Уточнения за капково напояване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: