Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте! Иска ми се да направя подобен фонтан на стената на вече изграден градински навес. Делвички имам. Каменни плочи също. Трябват ми стъпките и техниката. Съвети за вида на помпичката и осветлението ще са ми от голяма полза.Благодаря!
Прикачен файл:
SanVuon-110815-6-398x600.jpg
SanVuon-110815-6-398x600.jpg (95.51 KиБ) Видяна 4254 пъти
Andri01 - майстор
Лампички и пома от перална/ монтирана под най-долното ниво/. Притваряш изхода ,за намаляване на потока и...!:)
lov - майстор
Има си специални помпи за такива фонтанчета така че никакви от перални. Дири по градински центрове. Не са скъпи.
Потапящи са така че я слагаш в последната делва от долу и маскираш някак си маркуча и кабела и си готов. :)
шоп - майстор
В базара и в ОЛХ фонтанните помпички са по 10-15лв
Потопяеми са и с мощност 2-3 вата
А имате ли идея как да зарежа така тези глинени съдове, така че да не ги изпотроша?
Гост - специалист
С флекс (ъглошлайф) и диск за неметал.
TheCharmedOne - помощник
Готино фонтанче. Успя ли да го направиш? Ако да, качи снимки, ако ти е възможно.
Здравейте колеги
Реших да се включа към тази тема вместо да правя нова. (Надявам се няма проблем)
Идеята ми е подобна, като на снимката, но обмислям да направя стените на фонтана с камък. Разполагам със страшно много червен и бял камък (направо скала), който ползвах за малка декорация около градинки и алеи. Идеята ми е да има циментова основа и кръгъл пояс от камък със по-висока стена също от камък за гръб. Обмислях и найлон, като вътрешен изолатор за камъните, но не съм сигурен дали би изглеждало добре. Ще има две помпи една тип фонтан/пръчка и втора свързващата стената и основното корито, за направата на водопад.
Въпроса ми е, как да изолирам и залепя камъните, така че фонтана хем да изглежда стабилен, но и да не пропуска вода. Също и вид лепило, техника и други хитринки.
Всякакви идеи биха били добре дошли. Благодаря :-D

Тема "как да направя този фонтан?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: