Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
molt - специалист
Здравейте , имам проблем се един роторен разпръсквач.
В червено/стрелката е посоката на пръскане и под капачката има винтче за махане на дюзата и настройки на разпръскването.
В синьо е дупката за мушкане на ключа и вдигане на разпръсквача.
В зелено е някакъв регулатор + и - , но не мога да го настроя и както и да го въртя не променя нищо :?
Как да настроя ъгъла на пръскане искам да е 90 градуса в момента ротора се върти на 180 градуса.Дюзата знам как се сменя , но с ъгъла не мога да се справя.
Ще питам и в магазина от които го взех.Стига да може да ми отговорят.
Разпръсквачите с на българска фирма, може би трябваше да си взема Hunter ili Rain Birth ама.... :)
Та как да си настроя променям ъгъла/широчината на ротора!?

а ето такъв ключ дадоха от магазина за разпръсквачите
Прикачен файл:
irritrol_universal_tool.jpg
molt - специалист
Да кажа какво правя.В момента е настроен на 180 градуса.Взимам отверка и в зеления отвор почвам да въртя в посока "-" /обратна на часовниковата/ , като правя 1/2 или 1 оборот.Това всичко на изгасена пръскачка и извадена глава на пръскачката.Но нищо не се променя ъгъла пак си е 180 градуса. :x
Някои не се ли е сблъсквал с подобни разпръсквачи да помогне ..... :mrgreen:
yanko78 - специалист
Аз моите ги настройвам докато пръскат. Така виждам промяната и коригирам до нужния радиус.
molt - специалист
Настроих ги :wink: Но не и с ключ които ми дадоха в магазина.Трябва права отверка и както го правех до сега в отвора с + и - въртиш.Ключа не става защото има лека дъга и не влиза както трябва.
Изгледах хиляди клипове на различни марки разпръсквачи и всички се настройват по един и същи начин!
Ето информация как става.

https://www.hunterindustries.com/homeow ... ort/rotors

Тема "Настройки на роторен разпръсквач" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: