• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
Димитър Димов написа:
Както е казал ..........така че ги поливай всяка сутрин,краставиците обичат водата. :lol:
Моите ги поливам едновременно и еднакво вече 5 години със другите зеленчуци ,домати ,тиквички и зелен боб на всеки 4 дена,с мулчиращо фолио съм и никога не са ми горчали краставиците.
ПП Ако съм жена ще ставам всяка сутрин да обирам краставиците. :-D
Здравейте,
Случайно попаднах на темата, но тъй като съм патил много, реших да напиша моя опит! Според мен не се знаят точно причините!
За да не горчат , трябва да се използват сортове, преди всичко хибриди от последно селектираните, или такива на които им се носи славата, че не горчат!.
Аз използвам "Гергана"( тя не е от последните, но става), 'Китайска змия", "Тести кинг F1", японските на "Саката" . По принцип ако използвате корнишони имате по-малка вероятност от горчиви.
Най-важното условие според мен е да не ги садите на гъсто! Препоръчвам по един корен през 30 см. Разсад, който прави-по един корен в чашка! Това е важно!
На второ място е да сменяте мястото им в градината, като се стремите да не ги засаждате след домати, тикви, или пипер. Най-добре е на 'целина'-мястото да е почивало поне една година.
На трето място е поливането-трябва да се полива по-често по по-малко. Земята при корена винаги трябва да е влажна и добре аерирана.
Направете им капково и ги вдигнете на конструкция. Конструкцията трябва да е достатъчно голяма да не се задушават!
Четвърто-когато обработвате около тях, избягвайте да ги пипате, силно размествате, повдигате. Кършенето на върховете( ако това изисква сорта) не е проблем!
Опитайте! Ще имате успех!
nautilus33 - майстор
Благодаря за информацията. То, за тази година вече свърши, но ще има полза догодина. Иначе и моите бяха Гергана, но като почнах да поливам почти все ден, горчивите бройки намаляха.
Krass - майстор
Те корнишоните, да ги напсуваш, и почват да горчат. :wink:
miroki - майстор
Е, така е. За тях е написано, че горченето е сортова особеност.
  • 1
  • 2

Тема "Горчиви краставици- повече или по-малко вода?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: