Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
Ако има подобна тема, моля да ме пренасочите и да изтрия тази. Търсих без успех!
=========================================================

Искам да пробвам - корпус от 5 литрова китайска цилиндрична пръскачка да вкарам в отвора на вътрешна гума от мотокар (вътр. диам. 20 см). тя ще стане нещо като пояс на пръскачката. После да свържа гумата с пръскачката и след като надуя гумата с помпа, да повиша налягането в пръскачката.... и т.н.т.
Едва ли ще съм първият който ще опита, за това ако някой е пробвал да каже.

- дали в гумата която ще бъде без външна, ще се създаде достатъчно налягане - поне 3 атм. и дали ще е достатъчно за да се издуха 5 л. течност. Няма ли да се издуе като плондер и... каже БУМ!!!
шоп - майстор
infomar написа:

- дали в гумата която ще бъде без външна, ще се създаде достатъчно налягане - поне 3 атм. и дали ще е достатъчно за да се издуха 5 л. течност. Няма ли да се издуе като плондер и... каже БУМ!!!
:-))) Забрави, 3 атм налягане за вътрешна гума е абсурд!
infomar
шоп написа:
infomar написа:

- дали в гумата която ще бъде без външна, ще се създаде достатъчно налягане - поне 3 атм. и дали ще е достатъчно за да се издуха 5 л. течност. Няма ли да се издуе като плондер и... каже БУМ!!!
:-))) Забрави, 3 атм налягане за вътрешна гума е абсурд!
Мерси, така и предполагах... "Коча си сака пръч" - помпичка или кег от бира!

Някой ще подскаже ли каква е разликата между
'...... - кола с пин лок фитинги,
както и от кеговете на пепси кола с бал лок фитинги "

https://www.olx.bg/ad/nerazhdaemi-sadov ... 3vgpS.html


С кой фитинг са подходящи за направа на пръскачка?
шоп - майстор
За мен е едно и също. Имам доста кегове от кола и фанта и всички фитинги са едни и същи. Аз ги махам и изхвърлям, защото не ми трябват, но иначе представялват къса и дълга до дъното акуминиеви развалцовани тръбички и резбови неръждаем фитинг. По спомен е 3/8 но не съм сигурен. Ако трябва ще снимам и премеря диаметъра.

П.П. има и по-евтини оферти за голям кег. На дребно аз ги взимам по 18лв. Нямам представа дали обаче работят с Еконт или търговията е само франко обекта в Сф. Телефон на лични.
Hoвoceлckи - майстор
Имах някога подобна заводска, руска, но беше от черна ламарина и изгни. Няма нищо сложно като устройство. Просто балон с изход за маркуча в долния край. Капака й се пъхваше вътре закрепваше се чрез завъртане не ръкохватката (временно) и после налягането го натискаше здраво. Помпаше се с автомобилна помпа. Сложих й класически винтил от автомобилна гума и я помпех с компресорчето от колата. За да изкара всичкия разтвор с едно помпане я натрясквах 4 атмосфери. Идваха й малко критични, но издържаше. Това при балон напълнен до 2/3. Ако вземеш големия кен, при зареждане с 10 литра разтвор, мисля, че ще ги изкарва и с 3 атмосфери еднократно напомпване.
infomar
До колкото разбирам кега има три отвора - единият е с тръбичка до дъното... другият с къса тръбичка и един предпазен клапан по средата на капака.
https://www.youtube.com/watch?v=zdDSmhZYBVs
Аз на дупката която е с тръбичката правя връзка с ръкохватката за пръскане, другият страничен отвор ползвам за да монтирам накрйник на компресора от където ще вкарам въздух под налягане и на мястото на предпазният клапан който е в средата на капака, монтирам клапан за изпускане на въздуха при необходимост.

Това ли е цялата философия?
Добре ли е да се запази предпазният вентил или няма нужда...? Той на колко атмосфери се задейства и изпуска? Май около 2-2,5 атм... тогава няма нужда от него :?

Изображение
MamaMy - майстор
Те двата вентила се развиват и може да им извадиш тръбичките или да ги размениш. Еднакви са.
Аз на единия съм изкормил карантията и в получената дупка съм наврял от вътрешната страна вентил от гума на кола. Той представлява една медна тръбичка около която има шприцвана гума. Гумата я издялквам с макетния нож докато вентила влезе плътно.
hidrazin - майстор
infomar написа:
Искам да пробвам - корпус от 5 литрова китайска цилиндрична пръскачка да вкарам в отвора на вътрешна гума от мотокар (вътр. диам. 20 см). тя ще стане нещо като пояс на пръскачката. После да свържа гумата с пръскачката и след като надуя гумата с помпа, да повиша налягането в пръскачката.... и т.н.т.
Едва ли ще съм първият който ще опита, за това ако някой е пробвал да каже.
Със сигурност ще си първият! За това се изисква "специален" талант!!! :-D
Писано е във форума преди доста време.
Решенията са логични и приемливи но са далеч от твоите идеи с тъпата гума. (нищо лично)
Е, струват някой лев но са правилните ...
:partyman:
infomar
Някой ползвал ли е клапан за изпускане на въздух от китайските фалшиви пръскачки 5 литровите, на налягане от 3-4 атм. Дали ще издържи и скапват ли се бързо?
В момента издържат на налягането от помпенето, но ако се надуе с компресорче на 3-4... :? Евентуално да му се подмени пружината с по-стегната?

Изображение
Andri01 - майстор
Пробвал ли си да надуеш пръскачката от към изхода с помпа за гуми:/ те са с манометър/ и да видиш на колко ще избие клапана. Аз се каня да правя подобни експерименти с акумулаторче и помпа,но...мързелллл!:(

Тема "Някой правил ли е експеримент - пръскачка + автомобилна гума за налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: