Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
Andri01 написа:
Пробвал ли си да надуеш пръскачката от към изхода с помпа за гуми:/ те са с манометър/ и да видиш на колко ще избие клапана. Аз се каня да правя подобни експерименти с акумулаторче и помпа,но...мързелллл!:(
Не съм пробвал, но май трябва да ги направя тези дни. Ако не стане, слагам едно кранче... за изпускане на въздуха...
Чакам да ми дойде кега другата седмица и да действам. Нямам представа колко течност се изхвърля от разтвора с едно напомпване до 3-4 атм. Ако има 10 литра разтвор и 1/2 въздух в обема, с колко помпения до 3-4А трябва да излязат? Върти ми се в главата да сложа една авто помпичка с 5-6А акумулатор към кега, но дали има смисъл, или да го нося за помпене към къщата.
MamaMy - майстор
На 5Атм със 10л вода я изхвърля всичката без донапомпване като остава и доста въздух,
infomar
MamaMy написа:
На 5Атм със 10л вода я изхвърля всичката без донапомпване като остава и доста въздух,
Това е добре, значи няма нужда да утежнявам и да носа с нея помпа и др.
Благодаря.
infomar
Моля, ако някой използва пръчка с дюза от старите български/френска медни пръскачки, да сподели дали е доволен от качеството на разпръскването.
Това е бронзова дюза с въртящ се разпръсквател. Колебая се дали да правя преходник да я ползвам или... не.
Мисля, че се правиха по френски лиценз на времето.
Andri01 - майстор
Да,много добре разпръсква. Имам такава с две дюзи на края. Вътре имат вложка за завихряне на струята.
hidrazin - майстор
infomar написа:
...ако някой използва пръчка с дюза от старите български/френска медни пръскачки....
Тоя дето използва още такава пръскачка трябва съвсем да не е в ред.
Същото важи и за пръта с месинговата дюза - пълен та...ак.
Кога улучиш може и да пръска но приемливо. Няма нищо общо с новите пластмасови дюзи и олекотени пръти.
Тези новите пластмасовите направо правят мъгла, дори и китайските.
Да не говоря и за другите недостатъци:
- пръта тежи като кютюк
- трудно се снажда - на резба е понякога направо няма развиване
- ако го снадиш за да го удължиш пък няма вдигане - ходиш като Робокоп :lol:
- дюзите я работят я пикаят
- ръкохватката тежка и калпава - често се прецаква мембраната вътре и често от там ти тече по ръцете разтвор
От години съм се отказал от тоя боклук и постоянните неприятности и проблеми.
Взех си няква синя пластмасова с една торба дюзи към нея и се родих!!!
Преди 2-3 години купих и телескопичен прът към 3 метра - лек като перце.
Сега замислям да я "модна" с помпа на 12 волта и литиев акумулатор. Помпата е с вграден пресостат. :-D
Утре ще поръчвам помпата ...
:partyman:
infomar
На мен ми разправяха, че тези дюзи пръскали много добре - като мъгла и много. То и сегашната ми МЕТАЛНА дюза пръска отлично като мъгла и не се оплаквам. (Повече пластмасова дюза няма да сложа в живота си) Мога да си направя само преходник за дюзата, а не да ползвам целият комплект с ръкохватката.
Моята ГАРДЕНА пръска добре, но е ограничена в площта, докато за френските дюзи казват, че пръскат на по-голяма площ и ако е с високо налягане ставало нещо подобно на пръскане с "пръскачка с двигател".

Различни хора, различни мнения..... Ще пробвам....
Andri01 - майстор
"...Тоя дето използва още такава пръскачка трябва съвсем да не е в ред..."!
Хидра,не е признак на особено висока култура това изказване!!!!!!!!!!!! Аз ползвам такава-медна ,от време на време и си работи много добре, а си мисля и че съм в ред!!! Така,че като изказваш за нещо мнение ,по добре е да се опиташ да не обиждаш някого! Ако можеш-добре,ако не можеш - здраве да е!!!
hidrazin - майстор
Стига бре, присъстващите са изключение. :-D Не съм искал да те обидя.
Но съвсем отговорно заявявам - не ми се е свършил мозъкът за да кача на гърба си този 30-килограмов боклук!
Никога повече!!!
А infomar много, много не му се вързвай.
Той пръскачките сам си ги прецаква - смазва ги с масло и грес, "модифицира" буталото за по-голямо налягане ... :lol:
И после що се чупели и не издържали.
:partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
Инфо, аз на една евтина китайка съм приспособил накрайник от стара медна, щото на китайката накрайници излязоха доста чурук. То и за там си има чалъм, зависи какъв е отвора. Аз имам един накрайник с малък отвор и върши работа.
Но тази китайка я ползвам само за хербициди.
За другото ползвам Метабо - уж по-добра китайка :)

Тема "Някой правил ли е експеримент - пръскачка + автомобилна гума за налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: