Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ev_gy@abv.bg - напреднал
Здравейте

Извинявам се че пускам нова тема,защотото видях че има и други подобни,изчетах всички,но не намерих отговор на това,което търся

Искаме да направим система от вътрешни тела от климатик,която да използваме,както за отопление зимата чрез котел на дърва,така и за охлаждане през лятото чрез кладенец.
Това,което е известно за момента е видът на котела—Ромщайл 45кв,телата са общо 13 като всички са от 12 климатик конвекционални,площта е около 200 квм.

Моля за съвети и идеи за охлаждането,отоплението

Дали ако телата са монтирани горе ще са ефективни и как ще е най лесно да се обезвъздушат.

А за охлаждането мислим да точим водата от кладенеца и, да в изхърляме в канализацията,но каква да е помпата.За момента до кладенеца има монтиран хидрофор,на входа на които да направим разклонение и от там да включа другата помпа,но не знам каква да е тя.

Ако има хора,които знаят как трябва де преправят тези климатични тела и могат да го направят,с радост бих им заплатил.
Ще се радвам и ако се намерят хора които продават такива тела от конвекционални климатици.
Благодаря на всички отзовали се — бирата е от мен
hidrazin - майстор
За да не ти горчат краставиците си иска да ги поливаш редовно.
За поливането (не само на краставиците а и на патладжаните) е най-добре да използваш капково напояване.
Пести вода и лесно може да се автоматизира.
Толкоз за подземния живот на картофите... Труден е. Цял живот на тъмно. :lol:
:partyman:
ev_gy@abv.bg - напреднал
ако имаш впредвид да не извърлям водата,а да я вкарам в капковото ,мисля да го направя на по късен етап,но не това е основната идея на въпроса ми
И все пак благодаря
vrangelov - специалист
ev_gy@abv.bg написа:
Здравейте

Извинявам се че пускам нова тема,защотото видях че има и други подобни,изчетах всички,но не намерих отговор на това,което търся

Искаме да направим система от вътрешни тела от климатик,която да използваме,както за отопление зимата чрез котел на дърва,така и за охлаждане през лятото чрез кладенец...
Да не би да четеш в грешния раздел?!?
ev_gy@abv.bg - напреднал
Благодаря за отговора,но може ли линк към верния раздел???
шоп - майстор
Точният раздел би трябвало да е или отопление или вентилация и климатизация.
zdravcho - специалист
Ето ти линк viewforum.php?f=10

В раздел градина питай за алеи, озеленяване, поливане.... ама за отопление :?
ev_gy@abv.bg - напреднал
Моля модераторите да ми преместят темата в правилния раздел,тъй като за не успявам да намеря как
Благодаря
LazarGanev - "Велик майстор"
Кои модератори?
djendov - специалист
LazarGanev написа:
Кои модератори?
:supz: :supz:

Тема "Въпрос за отопление и охлаждане с вътрешни климатични тела" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: