• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Krass - майстор
Имам 3 вида хинап. Един бодлив на 3-4 години, купен от пазара с по-малко бодли на 2 години, и един сорт "Ли"-много едър от миналата есен. До сега само цъфтят и не вързват, даже и тези на 4 години. Ако някой има в градината, нека да каже кога образуват плод, защото моите нямат такова намерение все още.
gnt69 - майстор
Krass написа:
Имам 3 вида хинап. Един бодлив на 3-4 години, купен от пазара с по-малко бодли на 2 години, и един сорт "Ли"-много едър от миналата есен. До сега само цъфтят и не вързват, даже и тези на 4 години. Ако някой има в градината, нека да каже кога образуват плод, защото моите нямат такова намерение все още.
Здравей аз имам такова дръвче. Моя е много едър като малка круша всяка година много късно цъфти на винаги дава. В момента е на около 10 тина години. Тая сутрин направих няколко снимки гледам че вече е завързал но продължава да цъфти. Тоя бодливия не ти е ашладисан ами е издънка, аз раздадох няколко на приятели ама много бодли по тях и не раждат. На моя няма.

Прикачен файл

20170717_102357.jpg

Прикачен файл

20170717_102337.jpg
Krass - майстор
Явно търпене му е майката. Да бях посял кестен :wink:
miroki - майстор
Тази година може и да намериш нещо. Това, като моя нар, чаках, чаках, тази година ме изненада с 4-5 цвята.
Krass - майстор
И аз имах нар. Десетина години мръзнеше всяка зима цялата надземна част. След това се задържа и стана голям хубав храст. Няколко години се отрупваше с плод, който не успяваше обаче да узрее добре. Само първите цветове горе долу. И миналата година умря. Амин :verzweifelt:
hidrazin - майстор
Хинап .... ти и такъв бодил ли си насял??? :-D
Що не си ми го показал да се поФалиш?
У тва село най-добре виреят дрян, глог и разбира се трънки сливи...
Да не забравяме и колко добре се развива там повета. :shock:
:partyman:
Krass - майстор
Даде ми страхотна идея за бизнес. Плетене на тръвни от повет :lol: Поне суровина има колкото искаш.
kr1100 - майстор
Имам едър сорт без бодли и 1 с бодли на различни места. Издънките на едрия са бодливи. Днес , ако не забравя ще направя снимки на 2 та за плод.
gnt69 - майстор
Krass написа:
Ако някой има в градината, нека да каже кога образуват плод, защото моите нямат такова намерение все още.
Хинапа узря почнахме да берем и ядем.
:partyman:
Прикачен файл:
xinap.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Бах мааму, те наистина кат круши :shock: <оя не раждаше и го изкорених
  • 1
  • 2

Тема "Хинап" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: