Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lov - майстор
Айде малко помощ от колеги. Как се казва тази китка и как се отглежда. Половин година и почти не е мръднала и не нараства. Говоря за парче отрязано от нея и вкоренено Във вода направи брада корени към 3-4 санта и тогава беше сложена в пръста.

Прикачен файл

IMG-20190113-WA0011.jpg
plamen6703 - майстор
Ивка, на подобно цвете жена ми му казва толстянка, но като го написах сега в търсачката ми излиза и като красула, но дали е това не съм сигурен, иначе било на пари като бенджамина, но явно не са за всеки тия пари :)
fantom - специалист
на снимката виждам 3 различни китки, като само дървото на живота ми е познато https://en.wikipedia.org/wiki/Crassula_ovata
Бавно расте, не иска кой знае какви грижи, може да измръзне зимата...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Питах у Фб цветарите :-))
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 14, 2019 4:50 pmlov написа:
Айде малко помощ от колеги. Как се казва тази китка и как се отглежда. Половин година и почти не е мръднала и не нараства. Говоря за парче отрязано от нея и вкоренено Във вода направи брада корени към 3-4 санта и тогава беше сложена в пръста.
Хоя :-)
Хоя карноза компакта Изображение
lov - майстор
Ей я гадината дето половин година все едно е заспала. Без да знам съм им уцелили почви и условия но е пораснало те това долу в дясно с две мижави листенца.

Прикачен файл

2019-08-14 at 21.51.12.jpeg
Този вид восъче е много чаровен :heart: Трябва му обаче много светлина(непряка), лека (въздушна) почва и висока влажност на въздуха. Но и при оптимални условия не расте много бързо. И малка саксийка, да са му "стегнати/притиснати" корените. :thumbs:

Тема "Помогнете да намеря как се казва тази китка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: