• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
1115 - специалист
За мое съжаление точно след 1 мин - в 17:00 излизам да пална райдера, с който кося от 3...4...5 години. Решим съм да до строша от работа това лято, но пък той се опъва явно виждайки заместника му в кашона. Та явно когато нетрябва са държеливи.
Един от плюсовете им обаче е, че наистина се разглобява на 2, а новата си е цяла и ми е проблем транспорта.

А къде точно се счупи дръжката - дай снимка ако може и да измислим решение. Аз съм си скъсявал едната дръжка, че алумуния се скърши.
lov - майстор
Той няма много за регулиране само това болтче с пружинката. При затоврена клапа на газта регулираш от там до минимални обороти и това е. Провери обаче първо гарнитурката към двигателя и не помня дали имаше и дистанционана плочка. Като му се охлабят болтовете и почва да смуче въздух точно ката се държи косата както при теб. Като разглабяш внимавай че има едно малко отворче свързващо картера с мембраната. Да не е прокъснало на страни. Ако има плочка то то то минава и през нея. Всъщност на картинката е оградено със синьо
1115 - специалист
Ами виж там и с ухото за колана и с самия колан да не усукваш жилото и то да е все едно "дало газ" - при мен се е случвало такова нещо.
lov - майстор
С този силикон най много да си запушил най малкото отворче или да си му стеснил диаметъра. Запуши ли се то не качва гориво в карбуратора. :x
шоп - майстор
lov написа:
С този силикон най много да си запушил най малкото отворче или да си му стеснил диаметъра.
С този силикон най-малкото наруши гаранцията. Дори и на челна стойка да се изправиш вече си загубил гаранцията и дори КЗП не може да ти помогне.
kabel96 - специалист
lov написа:
Той няма много за регулиране само това болтче с пружинката.
Има има какво да му се регулира ама трябва да се огледа хубаво къде е и идва ли не стенд.Става и с апарат за кръвно налягане. :axe: :supz: :partyman:
yanko78 - специалист
Къде го виждате тоз смукач, щото аз съм със сйщия боклук. Освен болтчето с пружинката, друг винт за регулиране не съм виждал. На моторчето ми, има винт с пружинка и допълнителен който непсъм сигурен за какво точно е. Колкото до този горния, при мен, избутва пластмасова плочка на която е закачено жилото от газта където идва. Сиреч, се настройва според мен, положението на газта до вомент в който уборотите да са стабилни и да не утасне. Винта с пружинката го въртя на слух и усет. При навит до край гасне, отвит също. Намирам средно полужение в което при подаване на рязка газ се изрязва леко и гладко, без глъхнения и т.н.
yanko78 - специалист
Dragula написа:
yanko78 написа:
Къде го виждате тоз смукач, щото аз съм със сйщия боклук.
Въпросният смукач е лостчето, което се движи нагоре-надолу и отваря или затваря дроселовата клапа - сиреч при дръпнат до долу смукач влиза свободно въздух, колкото може да поеме, съответно си дърпа и бензин като танк та земята чак се тресе. Идеята е като загрее да се затвори и да остане само реглажа на винтчето с пружинката - да, ама не :snakeman:

А при мен горното винтче, беше съвсем късо и изобщо не достигаше до пластмасовата плочка със жилото.
При мен, така наречения смукач никога не е работил. При палене напомпвам 3-4 пъти ръчно от силиконовото нещо. Ако е в горно полужение, пали и ахаааа да изгасне. Докато ако е на позиция "газ - спусък" си наема и работи. Изчаквам 2-3 минути и задавам до откат.
yanko78 - специалист
Сега говорих с едни хора които подържат тревните площи в града ни. Казват, че най доброто е щил. Човека косеше с една стара мъничка хуска и каза, че и те не са лоши, дори има в къщи хуска. Върти е по цял ден и казва, че е поне на 10 години и всеки се учел на нея. Работи безотказно и мъркаше като коте. Имали и олео и казва, че и те се трошали. Взели им и 5-6 райдера които се скапали на първата седмица. За мен лично хуск ми се иска, но се замислям и за щил.
Чираче - майстор
Dragula написа:

- на дедо Любо ще му плащам и на пра-пра-пра внуците да ми косят ливадата :lol:
Ами плащай на дедо си Любо, и престани да ни занимаваш с твоите изцепки.

Можел да си купи, ама не искал. Изхвърляч :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Raider - бягайте далеч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: