• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Е да , ама цената беше хубава , нали ? Сигурно и промо е имало . :-D
plamen6703 - майстор
Богатите хора обичате да купувате такива марки инструменти, понеже имате пари и време за губене по сервизите :lol: По бедните взимаме "Щил" , "Хускварна" и др. маркови инструменти, че да не си губим времето по сервизи и да ни вършат работа по-дълго време :-D
Коя моторна коса на "Щил" е дълга 3 метра, че точно такава търся :wink:
шоп - майстор
@Dragula, единият колега саркастичен, другият злобар...аз съм третият, който благоволи да пише в темата на
"автор" регистрирал се днес в 11.15 и първо мнение днес във 11.30...мен като какъв ще ме оприличите? :-D

Сега по темата. Има си органи в Бг, които се занимават с Ващият проблем. При гаранционна стока и проблем или претенция си има начини за уреждане на проблема. Срока за сервизиране е 30 дни. Това е по закон.

Какъв е проблема ако оправят карбуратора на 29 ят ден? Пък ако на 31 ят ден няма развитие по сервизната рекламация имате право да се обърнете към КЗП. Разбире се Вие не сте говорили със сервиза само по телефон, а имате заведенсервизн документ??? Нали?

Аз лично така процедирам и не пиша по форумите. Търся си законовите права и в 99% от случаите ако не ми отстранят проблема получавам нов продукт.


П.П. От Райдер съм много доволен!!!
plamen6703 - майстор
Dragula написа:
plamen6703 написа:
Коя моторна коса на "Щил" е дълга 3 метра, че точно такава търся :wink:
Поредният злобар.

А коя моторна коса влиза в багажник без да се разглабя, или да сваляш седалки и прочие?
Нема нужда да е точно три метра като вратовръзката ти :yawinkle:

И в допълнение - богатите хора като се прецакаме, не ореваваме орталъка, а предупреждаваме другите, пием една студена вода и си поправяме грешката срещу 600 лева....примерно.
Богатите хора обичате да говорите на ангро и приказките ви "тежат" колкото покупките :lol:
Предупрежденията ви и те толкова "тежат"... не е нужно много акъл на човек да се сети, че каквото е платил, това е получил...
Не знам богатите хора знаете ли, че срока за отстраняване на рекламации на гаранционна техника е до 30 дни. Това важи както за калпавите ви покупки, така и за марковите инструменти :wink:
Моята моторна коса "Щил" влиза в багажника на автомобила ми без никакви проблеми...
По отношение на "Райдер" да те светна, че купих едно електрическо ренде и за парите си върши завидно добра работа...
Може при теб проблема с "Райдер" да е предизвикан от вратовръзката ти :wink: :lol:
kolcho - специалист
Dragula написа:
Аре, нема нужда от сарказъм.

Предупреждавам и някой друг дето не знае да не се опари.
Райдер предлагат стотици продукти. Нямаше да е зле ако посочите точния модел на машинката, след като държите да предупредите за качеството й. Без това посочване изявата Ви е насочена към марката въобще, което не е коректно.
Или за Вас е?
muhala - майстор
Аз пък от един прободен трион райдър съм много доволен. Около 300 м2 паркет сме наредили и рязали. Това е нищо в сравнение с нарязаната дограма и врати на 100 м2 апартамент :)
djendov - специалист
Купих си куфар на Райдър. Зеге, ъглошлайф и дрелка. 40 лв общо.
Зегето и ъглошлайфа още работят.
Дрелката се счупи патронника на 8-та година и я хвърлих. Ползвам ги не-професионално.
А дрелката, колкото бой изяде...не е за говорене. С най-голямото възможно свредло, 15см панелна стена, заключих спусъка и натисках с крак. Пушек се вдигаше от дрелката докато не спря. Оставих я 20 минути и пак я подпуках.
Купих си и бензинов трион за някаква смешна двуцифрена сума. 2 пъти ми се откачи ръката докато се сетя, че трябва да почистя свеща.
След това пали от раз. Винтоверт си взех за 40лв с куфар от Практикера. С 2 батерии...Когат го бутна, все си работи.
Ако си вадиш прехранта с това, трябва хубава техника. Ама за запалянко домашен като мен, това е избора.
Трябва да си милионер, да дадеш 500лв за винтоверт, с който да завиваш 5 видии месечно и 1 път годишно да оправяш вратички на шкафчета.
И телефоните ми са за по 150лв с параметрите на последния Айфон. през година и половина - две, изхвърлям го в първата кофа за рециклиране и си купувам пак последния модел с най-добри характеристики. Много ми е смешно някой като си изтърве телефона за 2000лв и как още преди да е паднал на пода, вече потта по челото е избила, защото знае, че няма пари за смяна на дисплея.

Има си места за ползване на еФтина техника, има си места и за професионална такава.
Ама от еФтината да очакваме качеството на скъпата....не се вързва...
pansim - майстор
djendov написа:
Ама от еФтината да очакваме качеството на скъпата....не се вързва...
Мисля че това изречение изчерпва цялата тема. :partyman:
Чираче - майстор
Явно целта да се прехласвате по марката Райдър е да оплюете поредния изхвърляч, който се е регистрирал за това. Аз имам впечатление само от малкото ъглошлайфче, което сина си е купил преди време. БОКЛУК от където и да го погледнеш. Като го разглобих да видя какъв е проблема, направо се ужасих как е възможно да има толкова некадърно творение. Иначе моите инструменти са МЕТАБО. Издържат много, но не си заслужава да се ремонтират /много е скъпо /. За това вече минавам на МАКИТА.
iivanov - майстор
Dragula написа:

Да не съм учил за селскостопански инженер.

Следващата ще е на друга цена - тази я взех главно, защото се разглобява на две части, а три метра Stihl не ми се мъкнат на покрива на джипа.
Невежеството не е оправдание . По форумите има достатъчно изписано за тези машини , за плюсовете и недостатъците . За да си ползвател на такава машина определено трябва да си със сръчни ръце , за да оправяш някои изненадващо появили се проблеми по време на експлоатация . Във форума има такива , които ползват с успех подобни машинки , но те влизат в графата "златни ръце" . Ако си като мен в графата " наврени отзад " , определено трябва да избягваш подобна техника .
Специално за приоритета ти " мобилност " марките са създали подходящи машини , но тук също има подводен камък . Обикновено българинът с малки или неподходящи машинки се опитва да върши велики дела , а на точно тези мобилни машини силата им е в ... мобилноста . Успех в бъдещата покупка и внимавай с приоритетите !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Raider - бягайте далеч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: