• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
panaira - специалист
Здравейте,

Преди няколко месеца купих 3 годишен лигуструм за жив плет, засадих го, но не се хвана - отдавам го на бедна почва (почвата е от една дупка и въпреки, че я торих и месих с торф нито чемшира, нито лигуструма се хвана).

След като го изкорених, го орязах почти в дъно и потопих в кофи с вода и след няколко седмици около 15% - 20% се разпъпиха.

Дайте съвет колко време да ги държа още във вода и кога / как / къде да ги разсадя.

Прикачам и снимки по-долу.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Интересно във вода си ги натопил, та напъпили, пък в обогатената почва не щат :-D
tanciora_gele - специалист
Можело е да вземеш резници от това, което си изрязал. Все нещо ще е ставало :yawinkle:
nautilus33 - майстор
Извинявам се, че пиша в темата на автора, но въпросът е свързан с лигустурм и за това. Някой може ли да каже, кои видове на лигуструма са вечно зелени, понеже знам, че има и полувечно зелени. И от лигуструм или от туя става по-плътен и непреодолим жив плет.
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Извинявам се, че пиша в темата на автора, но въпросът е свързан с лигустурм и за това. Някой може ли да каже, кои видове на лигуструма са вечно зелени, понеже знам, че има и полувечно зелени. И от лигуструм или от туя става по-плътен и непреодолим жив плет.
За лигуструм не знам да има вечнозелен, но съм засадил жив плет от пираканта, вечнозелено и идиотоустойчиво на суша растение.
nautilus33 - майстор
И аз мислех от пираканта, но ме притесняват бодлите. Това е единствената причина, поради която се отказах.
plamen6703 - майстор
Бодлите има шанс да откажат и неканени гости да преодоляват живият плет, поне с такава вяра съм го сложил по дължината на оградата ми :)
nautilus33 - майстор
Да, това му е според мен най-голямото предимство, но май и един гъст плет от лигуструм или туя пак ще ги откаже, понеже не виждам как биха се проврели :)
plamen6703 - майстор
С ръце и крака късат и хвърлят всичко, което им се изпречи на пътя, нали знаеш айдук да не те дебне. Бодлите, ако не ги откажат, поне оставят спомени за по-дълго време и боли :-D
nautilus33 - майстор
Така е :) А, я кажи горе-долу с колко расте на година? И горе-долу колко са били високи растенията, когато си ги засадил и колко са високи сега?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос за лигуструм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: