• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
wanderer - специалист
чет апр 28, 2022 7:00 pmnelina_london написа:
На гол корен се сее само в определен период -ранна пролет .След това ,ако се търси 100% прихващаемост ,трябва да е в контейнер .
Ще стане 2 м . за две години ,само ако не се реже ,а това значи ,че няма да е гъст и разклонен .
Абсолютно!. Бих добавил, че за мен засаждането в контейнери е по-добрия вариант. Накрая си избираш най-добрите растения и гарантирано нямаш празни места :-D от пропаднали растения.. Моята почвена пропорция е основно торф, малко градинска почва и перлит. Всички контейнерчета бяха на шарена сянка и поливани през 1-2 дена чрез дъждуване. От 200 горе доло десетина не се хванаха. А, и при засаждането на резниците ползвах вкоренител. Допускам, че и той много помогна.
venci.ivanov22 - специалист
чет апр 28, 2022 8:30 pmwanderer написа:
чет апр 28, 2022 7:00 pmnelina_london написа:
На гол корен се сее само в определен период -ранна пролет .След това ,ако се търси 100% прихващаемост ,трябва да е в контейнер .
Ще стане 2 м . за две години ,само ако не се реже ,а това значи ,че няма да е гъст и разклонен .
Абсолютно!. Бих добавил, че за мен засаждането в контейнери е по-добрия вариант. Накрая си избираш най-добрите растения и гарантирано нямаш празни места :-D от пропаднали растения.. Моята почвена пропорция е основно торф, малко градинска почва и перлит. Всички контейнерчета бяха на шарена сянка и поливани през 1-2 дена чрез дъждуване. От 200 горе доло десетина не се хванаха. А, и при засаждането на резниците ползвах вкоренител. Допускам, че и той много помогна.
Сега май не е момента за корени, трудно ще се хванат...
В саксия по добре
qrt - специалист
Искам да купя към 200 бр. лигуструм(на гол корен).Дали средата на март е подходящо време за засаждане?От софия област съм ,и гледам ,че може и да има няколко дни с температури близо до нулата.
ср мар 08, 2023 10:24 amqrt написа:
Искам да купя към 200 бр. лигуструм(на гол корен).Дали средата на март е подходящо време за засаждане?От софия област съм ,и гледам ,че може и да има няколко дни с температури близо до нулата.
Не зная дали това е подходящото време.
Само давам пример със съсед, който си засади преди ок. два месеца.
Дано не забравя да питам конкретно кога беше и да ги снимам, че са на тротоара.
https://photos.app.goo.gl/BpGMG53T1iseoKuy7
qrt - специалист
В крайна сметка ги засадих към 14-ти март.Доволен съм, от 200 корена само 8-10 бр са на кантар дали ще оцелеят, а времето беше доста кофти.Сега си направих и 50 бр резници за вкореняване, да видим какво ще излезе.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос за лигуструм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: