• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 03, 2022 9:06 amПетя Вълчева написа:
Здравейте!
Имам нужда от помощ, закупих 600 корена лигуструм на гол корен, половината са засяти, но останалите са във вода . Просто не ми е възможно технически да сея сега.Та въпросът е ще оцелеят ли така около 5 дни във кофи с вода?
Благодаря!
Да.
Djack - специалист
Не е ли по-добре във влажен пясък или стърготини?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 03, 2022 7:31 pmDjack написа:
Не е ли по-добре във влажен пясък или стърготини?
Перфектното е в пръст
Каката пита може ли в кофа вода - ми може
Djack - специалист
нед апр 03, 2022 10:33 pmn_a написа:
нед апр 03, 2022 7:31 pmDjack написа:
Не е ли по-добре във влажен пясък или стърготини?
Перфектното е в пръст
Каката пита може ли в кофа вода - ми може
Taka погледнато, може и в кофа без вода! ;)
Здравейте, имам 4 корена лигуструм, които вече са много големи, над 3 метра. Не много добре поддържани. До ограда са, мрежа, със съседи, и от там доскоро никой не живееше и не е рязан. Врастнал се е в мрежата. Искам да го отрежа целия, да изчистя мрежата и да си насадя нов, който да поддържам на по ниска височина и с по плътна форма. Въпросът е: как да си хвана мои растения от сегашните? С резници гледах, че става, но в какво ще е най-добре да ги набоцкам? Колко дебели клончета е най-добре да ползвам, за да се вкоренят най бързо? Благодаря.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт апр 19, 2022 10:03 pmboozer написа:
Здравейте, имам 4 корена лигуструм, които вече са много големи, над 3 метра. Не много добре поддържани. До ограда са, мрежа, със съседи, и от там доскоро никой не живееше и не е рязан. Врастнал се е в мрежата. Искам да го отрежа целия, да изчистя мрежата и да си насадя нов, който да поддържам на по ниска височина и с по плътна форма. Въпросът е: как да си хвана мои растения от сегашните? С резници гледах, че става, но в какво ще е най-добре да ги набоцкам? Колко дебели клончета е най-добре да ползвам, за да се вкоренят най бързо? Благодаря.
Режеш, махаш листата и забиваш на постоянното място. ПОЛИВАШ редовно
вт апр 26, 2022 5:44 pmn_a написа:
вт апр 19, 2022 10:03 pmboozer написа:
Здравейте, имам 4 корена лигуструм, които вече са много големи, над 3 метра. Не много добре поддържани. До ограда са, мрежа, със съседи, и от там доскоро никой не живееше и не е рязан. Врастнал се е в мрежата. Искам да го отрежа целия, да изчистя мрежата и да си насадя нов, който да поддържам на по ниска височина и с по плътна форма. Въпросът е: как да си хвана мои растения от сегашните? С резници гледах, че става, но в какво ще е най-добре да ги набоцкам? Колко дебели клончета е най-добре да ползвам, за да се вкоренят най бързо? Благодаря.
Режеш, махаш листата и забиваш на постоянното място. ПОЛИВАШ редовно
Искам да ги хвана отделно, в някакъв контейнер, предварително, защото имам доста работа по подготовка на терена, където ще са за постоянно.
Да смеся тор, почва и пясък , в една кофа примерно?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт апр 26, 2022 6:50 pmboozer написа:

Искам да ги хвана отделно, в някакъв контейнер, предварително, защото имам доста работа по подготовка на терена, където ще са за постоянно.
Да смеся тор, почва и пясък , в една кофа примерно?
Само пясък. После лесно ще ги изкараш, без да нараниш коренчетата. Педя вкопана и педя отгоре
venci.ivanov22 - специалист
вт авг 08, 2017 1:02 ampanaira написа:
Здравейте,

Преди няколко месеца купих 3 годишен лигуструм за жив плет, засадих го, но не се хвана - отдавам го на бедна почва (почвата е от една дупка и въпреки, че я торих и месих с торф нито чемшира, нито лигуструма се хвана).

След като го изкорених, го орязах почти в дъно и потопих в кофи с вода и след няколко седмици около 15% - 20% се разпъпиха.

Дайте съвет колко време да ги държа още във вода и кога / как / къде да ги разсадя.

Прикачам и снимки по-долу.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави
И аз съм в размисли за лигуструм
Казаха ми, че за две години ставал около 2 метра.... Ама малко не ми се вярва
Друго има ли значение дали е на гол корен дали ще се хване...
nelina_london - специалист
На гол корен се сее само в определен период -ранна пролет .След това ,ако се търси 100% прихващаемост ,трябва да е в контейнер .
Ще стане 2 м . за две години ,само ако не се реже ,а това значи ,че няма да е гъст и разклонен .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос за лигуструм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: