Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Virtex - майстор
infomar, не съм работил досега с фреза и тези килограми не ги разбирам в реално ползване какво значат. Но фреза адекватна под 30кг не видях и затова се чудех какво да правя.
Направих поръчка за Forteco F90R и макар тежка и голяма има и заден ход, има и възможност за 30/60/80см обработване. С разни подаръци в момента излиза по-евтина от еквивалента на другите марки. Макар и TEXAS HOBBY да изглежда по-добре направена не се прежалих да взема нея главно заради червячният редуктор. Съседа има подобен двор и макар да го обработва от доста време (т.е. на теория няма камъни, няма корени, рохка почва ) е успял да счупи червяка веднъж. Оправен е, но са му казал "работи на доверие" и не се знае кога ще го предаде.
iivanov - майстор
Фрезите с червячен редуктор имат по-нисък център на тежеста и са по-удачни за малките ширини на работа . Затова и ги слагат на малките машинки . Но пък малките машинки не стават за основна обработка , заради "изненадите" - корени , камъни , бетонни стълбчета . Затова , който иска малка машина , предварително трябва да си е обработил почвата .
Virtex - майстор
Пробвах фрезата - това без задна скорост не виждам как може да се измъкне. А и като за първи опит доста я закопавах и съответно пробвах да я изтегля без помощ - трудна работа.

Изобщо добре, че прочетох мненията за задната скорост - оказа се много полезна екстра :)
infomar
Virtex написа:
Пробвах фрезата - това без задна скорост не виждам как може да се измъкне. А и като за първи опит доста я закопавах и съответно пробвах да я изтегля без помощ - трудна работа.

Изобщо добре, че прочетох мненията за задната скорост - оказа се много полезна екстра :)
Според теб, може ли реално да работи на 30 см. широчина? С една мотичка от ляво и една от дясно!!
Virtex - майстор
infomar написа:
Според теб, може ли реално да работи на 30 см. широчина? С една мотичка от ляво и една от дясно!!
Събота ще гледам да пробвам, понеже ще минавам 2ри път ( хареса ми :-D ). А и има една необработвана от много време част и казаха, че с по-малка работна повърхност ( 30 см ) ще е по-добре :)
iivanov - майстор
Сигурен съм , че няма да останеш доволен .
infomar
iivanov написа:
Сигурен съм , че няма да останеш доволен .
Аз с 60 кг. машина 7 к.с. опитах на 30 см. ширина с по една мотичка от всяка страна и едвам не се пребих. Опита излезе несполучлив - нестабилна. Но... може вината да е в мен и аз да не съм се справил, за това и питам, може да има някакъв чалъм. А инак в упътването и пише, че няма никакъв проблем да работи на 30 см.
infomar
Virtex написа:
infomar написа:
Според теб, може ли реално да работи на 30 см. широчина? С една мотичка от ляво и една от дясно!!
Събота ще гледам да пробвам, понеже ще минавам 2ри път ( хареса ми :-D ). А и има една необработвана от много време част и казаха, че с по-малка работна повърхност ( 30 см ) ще е по-добре :)
Какво стана с пробата на 30 см? Работи ли стабилно?
Virtex - майстор
infomar написа:
Какво стана с пробата на 30 см? Работи ли стабилно?
Не успях да пробвам - след първоначалното фрезоване не се наложи повторно.

Като имам резултат ще пиша.
Багериста - специалист
Колега притежавам фреза гардения 6.5 коня.Пролетта като садих картофите се заплеснах и ги насадих гъсто (ред от ред) ,неможех да мина с 60см между редовете .Редуцирах мотиките на 30см минах в средата на редовете и после загърлих с мотиката.Фрезоваше се без проблем ,но трябва да я отпускаш че се забива много, не помня друго ,май се клатеше ли нещо незнам ,но във всеки случай не ми беше трудно .

Тема "Препоръчайте мотофреза с работна ширина 30-38см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: