Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Keresteliev - специалист
preslav написа:
...са се появили "полазници", които освен да злобеят и да трупат актив на гърба на чуждото незнание не правят нищо друго.

..... че някой "отворен" като теб да не им се подиграе, с какво беше полезен, можеш ли да снимаш подутото си място или е някъде около срамните ти части?

.... очевидно, освен злоба, нямаш нищо друго под ръка, плюеш наред, изказваш се компетентно и не съм видял нищо (до сега) сътворено от собствената ти ръка, ....

Керестелиев, жалък си с безполезността си и ако бях някой от модераторите щях да ти забраня достъпа до сайта!
Хвала ти за полезния пост!

:?
preslav - майстор
Keresteliev написа:
preslav написа:
...са се появили "полазници", които освен да злобеят и да трупат актив на гърба на чуждото незнание не правят нищо друго.

..... че някой "отворен" като теб да не им се подиграе, с какво беше полезен, можеш ли да снимаш подутото си място или е някъде около срамните ти части?

.... очевидно, освен злоба, нямаш нищо друго под ръка, плюеш наред, изказваш се компетентно и не съм видял нищо (до сега) сътворено от собствената ти ръка, ....

Керестелиев, жалък си с безполезността си и ако бях някой от модераторите щях да ти забраня достъпа до сайта!
Хвала ти за полезния пост!

:?
Аз на питащия съм дал точен и конкретен отговор, със съответните отзиви за дадена машина, НООО НА ЛИЧНИ заради такива като теб. Не казвам, че моето мнение е меродавно, но други няма да го прочетат поради гореизложените причини. Забравил си май, че тук е форум за взаимопомощ, а не за избиване на комплекси. Демонстрацията на познания в дадена област не те прави велик! Виж ако с думи прости беше казал, че това е тип двигател, че дали предавката е верижна, ремъчна, червячна или каквато и да е там няма никакво значение, ако беше споделил някакъв личен опит щеше да си от полза не само на Инфомар, но и на други интересуващи се - самоцитирай се къде го направи това!
Keresteliev - специалист
preslav написа:
.... НООО НА ЛИЧНИ заради такива като теб. ....
- самоцитирай се къде го направи това!
Офф ...
С този назидателен тон ... да не си детска учителка?

:sad:
infomar
nikel написа:
Преди три години си взех електрическа фреза с ширина 30 см. и все още ми върши много работа за окопаване на по тесните участъци от двора , а те са 50% от целия зеленчуков сектор който обработвам.
Например това.
Здравейте,
С каква мощност е вашата фреза и имате ли забележки, че не е достатъчна за окопаване на тези участъци?
infomar
Моля тези които имат мотофрези с мощност около 2 к.с. да изкажат мнение дали са тази мощност е достатъчна за разрохкване на вече обработваема земя - около лозе, лехи с домати, пипер и др.
Virtex - майстор
Видях McCulloch-а, но някак си го виждам слаб този двигател...

Лично ще се насоча към някои друг модел, макар че McCulloch-а поне на външен вид да е атрактивен.
plamen6703 - майстор
Ако трябваше да избирам от всички предложени варианти щях да избера варианта "McCulloch" :partyman:
infomar
plamen6703 написа:
Ако трябваше да избирам от всички предложени варианти щях да избера варианта "McCulloch" :partyman:
За тях чета, че са производство потвърдено - Швеция. Гаранционният сервиз е в Плевен, доставката безплатна.
Единственото което ме смущава е малката мощност - дали ще е достатъчна? Все пак сме свикнали да не караме нещо на пълна мощност а някъде на 2/3 от нея за да не го "издухаме".
Гледам, че от този клас фрези всички са с мощност около 2 к.с. Като гледам и земята си... не е на "камък" а мекичка. Дали ще свърши работа? Ще изчакам, някой да даде мнение за мощността.

п.с.
На времето си мислех, че 7 к.с. са слабички, а се оказа, че ако не искаш да дърпаш ремарке е много голяма когато обработваш малък участък.
EDI - майстор
Вземи си един ПУБЕР от ниските серии, ЕКО или друга.Регулира се от 30 до 60 или 90 см, мотора е китайче, обаче е пушка.Цените са между 500 и 800 лева.
infomar
EDI написа:
Вземи си един ПУБЕР от ниските серии, ЕКО или друга.Регулира се от 30 до 60 или 90 см, мотора е китайче, обаче е пушка.Цените са между 500 и 800 лева.
Цените им тръгват от 800 лева на горе.... скъпичко ми се види... а и тези за които говориш идват тежички. Имам такава, не става за намаляване на работната ширина - килват се на страна понеже центърът на тежестта е много на високо...

http://www.kol-bg.com/%D0%B3%D1%80%D0%B ... se-122.htm

Тема "Препоръчайте мотофреза с работна ширина 30-38см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: