Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Keresteliev - специалист
infomar написа:
....С една дума - китайско производство.
Двигателите с марката OHV какво производство са -на фирмата BriggsStratton ли са, или пак китайско?
...
Това някакъв майтапчийски пост ли е?

220V/50Hz на Сименс, Бош или на BayHuy са?

:lol:

п.п.

https://en.wikipedia.org/wiki/Overhead_valve_engine
plamen6703 - майстор
Virtex написа:
Например ?

Също се интересувам от мотофреза и посочената фирма има доста голям избор, затова се чудя за нея.

Ако има по-добър вариант ще се насоча натам. Макар че и в района има доста фирми, ще видя те какви цени ще предложат.
Като се спреш на конкретна марка и машина е добре да се поинтересуваш и за сервиза, който при проблем ще ти поеме гаранционното обслужване.
Айхел е лош вариант, ако се стигне до ремонт в сервиз.
В случая на колегата е по-добре примерно да избере продукт на "Райдер" и пак примерно от м-н "Практикер" и да знае, че при технически проблем ще има работа с "Практикер"...
Всичко това е въпрос на личен избор, аз споделих моето мнение и лично аз пред Айнхел бих предпочел "Райдер".
infomar
Спрях се на този модел:

Марка: TEXAS
Произход: Дания
Гаранция: 3 години
Характеристика:
Предавка: Верига
Мотокултиватор с бензинов четиритактов двигател BriggsStratton 5.5 к.с. Изработен в Дания. Една предна и една задна предавка.

Технически параметри:

Двигател: четиритактов, BS Sprint
Работен обем: 158 см3
Мощност: 2,56 kW
Работна ширина: 38 см
Вместимост на резервоара: 0,6
Брой мотички: 4
Работна дълбочина: 20 см
Колела: 1
Предавки: 1 предна и 1 задна
Тегло: 28 кг

Изображение


Направи ми впечатление, че този модел ако е предназначен за "западните" европейски страни, е с верижна предавка, а когато е за "източните" с червячна. След настояването ми, ще доставят за мен с верига - инак няма сделка. В момента не е наличен в България. Ще бъде закупен от плевенската фирма - ДИКАР КОНСУЛТ, които бяха добри да откликнат на молбата ми за доставка.
gnt69 - майстор
infomar написа:
Спрях се на този модел:

Марка: TEXAS
Произход: Дания
Гаранция: 3 години
Характеристика:
Предавка: Верига
Мотокултиватор с бензинов четиритактов двигател BriggsStratton 5.5 к.с. Изработен в Дания. Една предна и една задна предавка.
Технически параметри:
Двигател: четиритактов, BS Sprint
Работен обем: 158 см3
Мощност: 2,56 kW
Направи ми впечатление, че този модел ако е предназначен за "западните" европейски страни, е с верижна предавка, а когато е за "източните" с червячна. След настояването ми, ще доставят за мен с верига - инак няма сделка. В момента не е наличен в България. Ще бъде закупен от плевенската фирма - ДИКАР КОНСУЛТ, които бяха добри да откликнат на молбата ми за доставка.
А пък на мене ми направи впечатление че нещо те лънготят. У наше село 5.5кс са 4.10kW. А пък 2.56kW са 3.433 Конски сили. :partyman:
nikel - специалист
Преди три години си взех електрическа фреза с ширина 30 см. и все още ми върши много работа за окопаване на по тесните участъци от двора , а те са 50% от целия зеленчуков сектор който обработвам.
Например това.

Прикачен файл

20160225_083846.jpg

Прикачен файл

20160225_083835.jpg
infomar
gnt69 написа:
infomar написа:
Спрях се на този модел:

Марка: TEXAS
Произход: Дания
Гаранция: 3 години
Характеристика:
Предавка: Верига
Мотокултиватор с бензинов четиритактов двигател BriggsStratton 5.5 к.с. Изработен в Дания. Една предна и една задна предавка.
Технически параметри:
Двигател: четиритактов, BS Sprint
Работен обем: 158 см3
Мощност: 2,56 kW
Направи ми впечатление, че този модел ако е предназначен за "западните" европейски страни, е с верижна предавка, а когато е за "източните" с червячна. След настояването ми, ще доставят за мен с верига - инак няма сделка. В момента не е наличен в България. Ще бъде закупен от плевенската фирма - ДИКАР КОНСУЛТ, които бяха добри да откликнат на молбата ми за доставка.
А пък на мене ми направи впечатление че нещо те лънготят. У наше село 5.5кс са 4.10kW. А пък 2.56kW са 3.433 Конски сили. :partyman:

Прав си, и на мен ми направи впечатлени, но така пишат на всякъде, явно са се сдушили нещо. :lol:
http://www.onlinemashini.bg/motofreza-t ... ina-/27661
http://www.prodilar.com/1977-motofreza- ... obby-480br

Три коня и половина са си достатъчни за тази цел. По-мощната само ще ме затруднява.
Virtex - майстор
infomar написа:
Направи ми впечатление, че този модел ако е предназначен за "западните" европейски страни, е с верижна предавка, а когато е за "източните" с червячна. След настояването ми, ще доставят за мен с верига - инак няма сделка. В момента не е наличен в България. Ще бъде закупен от плевенската фирма - ДИКАР КОНСУЛТ, които бяха добри да откликнат на молбата ми за доставка.
Това как може да се установи ? На снимките изглежда е с верижна предавка.

Може ли информация колко време са казали за доставка, трябва ли изрично да се поиска тази опция или ?

Като гледах Texas Hobby поне по снимки всички са червячна, а търся с верижна такава. Съответно се насочих към Gardenia или Forteco F60 ( която може 30см или 60 см ).

Понеже не съм взел още нищо се чудя дали да питам за друга доставка, но зависи колко време ще отнеме.
preslav - майстор
На мен пък ми направи впечатление, че във форума отново са се появили "полазници", които освен да злобеят и да трупат актив на гърба на чуждото незнание не правят нищо друго.
Много важно дали OHV е марка на двигател или тип и по-точно как е решено газоразпределението - видяхме и, че някои хора добре владеят английски, за това препратките им са към английски текстове, от които питащият нищо няма да разбере.
И какво Керестелиев, по-велик ли стана като се подигра на един неразбиращ човек, каква е целта ти, искаш всички питащи да се страхуват да задават въпроси, че някой "отворен" като теб да не им се подиграе, с какво беше полезен, можеш ли да снимаш подутото си място или е някъде около срамните ти части?
Достатъчно беше да кажеш, че OHV може да се види на много мотори, на различни марки и производители, същите имат и OHC и DOHC, някои имат и ванкелови разработки, други турбо.
Много по-плезен щеше да бъдеш ако кажеш "аз имам ALPINA от 10 години, купих я от Бриколаж с 5 години гаранция, ползвал съм я 3000 часа и до сега не съм имал проблем" - очевидно, освен злоба, нямаш нищо друго под ръка, плюеш наред, изказваш се компетентно и не съм видял нищо (до сега) сътворено от собствената ти ръка, но на Инфомар съм му видял и асмите, и градината, и системите за пречистване на вода, и други неща.
Керестелиев, жалък си с безполезността си и ако бях някой от модераторите щях да ти забраня достъпа до сайта!
infomar
Virtex написа:
infomar написа:
Направи ми впечатление, че този модел ако е предназначен за "западните" европейски страни, е с верижна предавка, а когато е за "източните" с червячна. След настояването ми, ще доставят за мен с верига - инак няма сделка. В момента не е наличен в България. Ще бъде закупен от плевенската фирма - ДИКАР КОНСУЛТ, които бяха добри да откликнат на молбата ми за доставка и то на цената на останалите фирми.
Това как може да се установи ? На снимките изглежда е с верижна предавка.

Може ли информация колко време са казали за доставка, трябва ли изрично да се поиска тази опция или ?

Като гледах Texas Hobby поне по снимки всички са червячна, а търся с верижна такава. Съответно се насочих към Gardenia или Forteco F60 ( която може 30см или 60 см ).

Понеже не съм взел още нищо се чудя дали да питам за друга доставка, но зависи колко време ще отнеме.
Разгледах всички мотофрези на Texas Hobby и видях, че всичко което се предлага на "запад" е с верига. На снимките които са по българските сайтове не знам дали по грешка или умишлено са поставили други снимки, а TEXAS HOBBY 480BR / 2.56kW, 158 куб.см / 38 см работна ширина, която се продава у нас е с червяк. Питах поне десетина фирми с какъв редуктор е реална фрезата и всички след час-два време, ми отговориха, че е с червяк, ама имало и с редуктор. В момента у нас няма налична машина за да я види някой реално с какъв редуктор е.

Когато говорих с човек от ДИКАР КОНСУЛТ, които не предлагат тази машина, ми казаха, че могат да я доставят. Поисках им изрично да е с верига, да има три години гаранция и цената да не е по-висока от тази на която я продават останалите фирми. На следващият ден ми отговориха, че в края на ноември ще имат доставена подобна машина. Все още обаче се чудя, дали знаят за какво става дума, или някой ги е заблудил.
Вчера ми се обади един от ОНЛАЙН МАШИНИ и ми заобяснява, че то формата може да е била на червяк, ама вътре имало верига.... глупости на търкалета.

Договорих се с тях, че когато се убедят, че е с верига, няма проблем да я доставят - отивам и я купувам.
Все още и аз не знам как ще се развият нещата.

Праметрите и не са лоши - около 4 к.с и има заден ход. За мен е важно да не е над 38 см, че имам много тесни места, заради които я купувам. Тази която я имам - 7 коня е като трактор, оре на поразия, ама нямам декари за обработка. На времето се подлъгах.
След няколко години работа, се убедих, че не ми е необходима толкова голяма. Мощност 3-4 к.с. са напълно достатъчни за разрохкване на потоянно обработвана земя - нямам угър.

Вариант с по-голяма, която има възможност за работа на по-тясно не ме устройва - не става номера - много са тежки и когато се стеснят, не са стабилни. Тя и сегашната ми има теоретична възможност... но не става реално.


Резервният ми вариант е този - McCulloch MFT44-100
По данни прилича на HONDA FG201-K1, която също е около 2к.с.....
Изображение
https://www.pazaruvaj.com/motofrezi-c41 ... 339880858/

Смущава ме, че е само с две к.с. и оре малко по-широко че има само преден ход, но е по-лек. Не са ли малко 2 к.с.????

Междинен вариант, но много скъп - AL-KO MH 350-40. Не знам какво производство са.
Изображение

http://parnici.bg/motorna-freza-al-ko-mh-350-40/

Отново с 2 к.с. Пише че е с червяк, но на снимката ми се вижда да е с верига... обърках се вече, но толкова пари не ми се дават.

Другият вариант е MTD T 45/37.
Изображение
https://dikarconsult.com/%D0%BC%D0%BE%D ... -4537.html

Цената е добра, но теглото е повечко и има само една скорост. Не знам тази фирма дали е свястна и къде е производството - дали наистина Германия или пак Китай.
Последна промяна от infomar на пет окт 27, 2017 7:37 am, променено общо 4 пъти.
plamen6703 - майстор
Машината от последната снимка е изцяло китайско производство.

Тема "Препоръчайте мотофреза с работна ширина 30-38см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: