Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kistbam - специалист
Здравейте. Предстои ми изграждане на поливна система за райграс и ми се ще по-рано да започна всичко.
Сега ми предстои да извикам машина да заравни двора, но преди това ми се иска да приключа с всички изкопни дейности.
Ситуацията е следната. Както е показано на снимката сондажната шахта е в най-северната част на имота.
Южно от нея има навес, но под него съм оставил тръба Ф160 за цевка, през която да прекарам тръбите за поливната система(оцветено в червено).
Важните ми зони за озеленяване с трева съм ги дал със зелено. Северната част на къщата не ми е толкова важна, пък и може би там няма да е трева.
Как да разпределя разпръсквачите за тези площи? Какви тръби да пусна за магистрали? Хидрофор ли ще ми е нужен и какъв?
Прикачен файл:
Къща-Model.jpg
hidrazin - майстор
kistbam написа:
Как да разпределя разпръсквачите за тези площи? Какви тръби да пусна за магистрали? Хидрофор ли ще ми е нужен и какъв?
Първото най-необходимо което ти трябва е ... четене.
четене 1
четене 2
четене 3
четене 4
Мисля че на първо време пък и въобще е напълно достатъчно.
После - с конкретни въпроси...
На първите два конкретни въпроса:
Какви тръби да пусна за магистрали? - 32мм
Хидрофор ли ще ми е нужен и какъв? - Не, няма да ти е нужен.
:partyman:
kistbam - специалист
hidrazin написа:
Първото най-необходимо което ти трябва е ... четене.
После - с конкретни въпроси...
Съгласен съм. Очаквах такъв отговор.
Ще почета и влизам остро с конкретни въпроси. :-D :-D :-D
hidrazin - майстор
Ми убаво, все ще се намери кой да ти отговори на задените въпроси...
:partyman:
manobg - специалист
Аз пускам тръби Ф25 и с тях захранвам доволно по 7 ротора с дюза N3. Смятам за излишно да се харчат пари за Ф32, имай предвид че си иска налягане, хидрофора не може да ти достави голямо налягане. Ако слагаш хидрофор пускай на кръг най-много 4 ротора. Ако можеш да пуснеш в сондажа потопяема помпа за дълбоки сондажи, купи си най-малката на WILO и няма да съжаляваш. Освен това важен момент е да наблегнеш на ъглите, на всеки ъгъл ти трябва ротор. Другото е да ги нагласиш така, че да са на отстояние 8-10 метра един от друг, за да се припокриват на 90-100% (задължително). Ако се наложи да правиш повече кръгове, не жали пари за шахти, сложи 2 една до друга всяка от най-големите но с по 3 клапана в нея за да е лесна после поддръжката йм. Аз ползвам компютри на Hunter и на същата марка ротори, до сега имам само един ротор дефектирал, за сметка на това тези на Rain Bird май се скапват по-често, но това е лично мнение. Не смесвай в един кръг 2 различни типа разпръсквачи, слагай само ротори или спрей (тип гъба), но не и от двата.


Ако имаш други въпроси, питай !

Тема "Разпределение на поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: