Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
velinsl - специалист
Някой може ли да ми обясни как и кога се обрязват розите?
Имам едан огромна роза, която малко пречи и не ми се ще да я режа изцяло, защото е доста красива месец Май.
preslav - майстор
Сега скъси всички пръчки поне с 1/3-та, на пролет ще решаваш кое да оставиш и кое да премахнеш. Сега е времето и да наториш с фосфорни и калиеви торове, а после добре да загърлиш корена.
velinsl - специалист
preslav написа:
Сега скъси всички пръчки поне с 1/3-та, на пролет ще решаваш кое да оставиш и кое да премахнеш. Сега е времето и да наториш с фосфорни и калиеви торове, а после добре да загърлиш корена.
Розата е доста голяма и за това ми се свиди да я режа, защото не знам дали ще израстне на пролет. На над 30 години е и голяма като човек. Не искам да я режа от основи за не я изгубя изцяло.
За тази роза питам:
http://velinsl.snimka.bg/nature/moyat-d ... 0.12458894

Този размер променя ли правилата?
ПС: Прозореца ли е на хълбота на пода на къщата е малко над височината на колете. Височината на етажа е нормален.
Гост - специалист
preslav написа:
Сега скъси всички пръчки поне с 1/3-та, на пролет ще решаваш кое да оставиш и кое да премахнеш.
Нищо няма да скъсяваш сега. Това е катерлива роза-на клипа. който е постнал preslav жената разказва за пролетната резитбат на този вид рози. Ще резнеш някои тънки разклонения и тези, които пречат при прозореца и при климатика, но основните, дебелите пръчки ще оставиш.

Имам съседи, които въобще не режат този вид рози- стават едни буйни храсти и цъфтят като полудели- красота...
EDI - майстор
Това, като гледам си е май от старите български трендафили.И аз мисля, че само оформяне му трябва, няма нужда да го кастриш.Не ,че няма да лудне, като го окастриш, но горе, долу се е пооформил вече.Май една дървена арка му трябва.
velinsl - специалист
Благодаяр за съветите. Рози е.
А снимката е доста стара, но като цяло днес си е в същият вид. По-точно всяка пролет, месец Май.
А климатика вече е там и не му пречи.

Благодаря още веднъж за съветите, а това за арката наистина е идея.

Тема "Подрязване на рози" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: