• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
lov написа:
Що слушаш разни лейки дет гледат по една китка на балкона. :-D Да не казвам иакви са лейките.
:lol:

А кат бухат по една камара селитра да не би по малко да се вкислява.
Лов-че, кажи за кои лейки говориш, че така само мога да гадая към кого се обръщаш. За селитрата не знам друго, знам само, че при предозиране изгаря дори тревата - някои заради това я ползват.
lov - майстор
Имах в предвид за форума на мамите дет се правят на цветарки. Линка и цитата дет го е пуснал колегата не ми се отваря.
Повече няма да коментирам. Споделих собствен опит и не искам никого да насилвам и убеждавам да го прави..
п.п. Кой изкуствен тор как се ползваи как кога и защо също. Аз не ползвам много отдавна.
kr1100 - майстор
nikel написа:
То зависи и от маслото на машината, сега има едно био за смазване на веригата,
С това био масло такъв квадратен си го набиваш, че нямам думи. На разтегателната кастрачка сложих био преди 2 есени да кастря високи клони. Напролет реших пак да я използвам за кастрене да ама нъцки - веригата не се движи двигателя заглъхва. Веригата долу и в бензин раздвижване на звено по звено .Преди бензина с клещи се мърдаха звената.
Никел - аз преди да сея доматЯ на 30 кв разхвърлих 2 бали латвийски торф 200л всяка. /27лв едната/ .И в края на ноември - скачане в/у лопатата.. затова питах ел. фреза.

Офф Хидра = в петък получих птицеплашилото от английско / 15 паунда с транспорта/ Жив кЕтаец/даже си има надпис/. Като кЕтайци от 3 - 1 само работещо - другите се връщат обратно /не са за мен/.
пробвах го в офиса - птички не видях на кучетата / е няколко / в района пристигнаха да проверят какво пищи :-D
kr1100 - майстор
preslav написа:
За селитрата не знам друго, знам само, че при предозиране изгаря дори тревата - някои заради това я ползват.
особено полезна е като добавка при пръскане с Раундъп, Глифозат,Глифоган ,Наса 360 и подобни.
hidrazin - майстор
kr1100 написа:
...Офф Хидра = в петък получих птицеплашилото от английско / 15 паунда с транспорта/ Жив кЕтаец/даже си има надпис/. Като кЕтайци от 3 - 1 само работещо ...
:-D Е ти какво искаш, англичанин ли? Те таквиз работи немоат да правят.
Сега ще трябва да си търсиш друго устройство - някое с което да прогониш тези гадинки които си събрал на концерта.
:partyman:
nikel - специалист
Нямам моторна резачка така че спокойно, но имам приятел който има склад за дърва за огрев. Тъмнозелените режат и цепят дървата .Аз си купувам готови нарязани и недотам нацепени дърва. Мога да взема талаш колкото си искам, но не вземам - така съм решил. Имам електрическа резачка която използвам много рядко.
kr1100 - майстор
hidrazin написа:
kr1100 написа:
...Офф Хидра = в петък получих птицеплашилото от английско / 15 паунда с транспорта/ Жив кЕтаец/даже си има надпис/. Като кЕтайци от 3 - 1 само работещо ...
:-D Е ти какво искаш, англичанин ли? Те таквиз работи немоат да правят.
Сега ще трябва да си търсиш друго устройство - някое с което да прогониш тези гадинки които си събрал на концерта.
:partyman:
Ще взема да им слагам хранилки след концерта с нарязани вкусотии. Изкопах архивен агритан / демек ДДТ/бг п-во от преди 1975г / не знам може и да е по-рано няма година написана/.
hidrazin - майстор
kr1100 написа:
Ще взема да им слагам хранилки след концерта с нарязани вкусотии. Изкопах архивен агритан / демек ДДТ/бг п-во от преди 1975г / не знам може и да е по-рано няма година написана/.
З@еби тая работа. Клофенотанът (ДДТ) е мръсна и гадна работа. Натрупва се в почвата и не се разлага десетилетия.
Уврежда всичко наред - черен дроб, нервна система, сърдечно-съдова и предизвиква мутации.
Освен това от него човек не се тръшка веднага. Демек не е за топлокръвни - LD50 е 113mg/kg.
Все пак това е инсектицид за борба с разните ми там членестоноги...
:partyman:
kr1100 - майстор
Хидра - има в предвид Тута абсолюта и слепи кучета. В Турция доматите ги обработват с ДДТ и после се внасят тука.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Съединяване на армиран найлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: