• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
vlax написа:
nikel написа:
Стърготини да, но да не са рязани с моторна резачка че ще омаслиш цялата почва.
Това пробвал ли си го или така си мислиш?
Аз не съм го пробвал, но един приятел пробва. После имаше проблеми. То зависи и от маслото на машината, сега има едно био за смазване на веригата, а не М-10Д както беше в неговия случай.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
gnt69 написа:
...
А за тревата в овощната градина мислех че ще покажеш някоя технология като ТАЗИ. :partyman:
Основно предимство на смеската за овощна градина и лозя е, че расте ниско и по този начин намалява нуждата от редовно косене. Може да окосявате около 1 - 2 пъти месечно. 1-2 пъти месечно!! Ха!
lov - майстор
Това с маслата са бабини деветини. Ти какво си мислиш че е толкова много маслото ли. Да не го ръсят с лейката я. :-D Можеш и да си го сметнеш колко е. И да не мислиш че маслата не се разлагат те от въздуха и светлината. Няма да те питам кат ядеш блажно де одиш да спусташ че да не замърсиш почвата. :lol:
preslav - майстор
Чувал съм, че преди години, когато са се появили първите трактори и комбайни пак е имало притесненя, че зърното ще мирише на масло и нафта, ама то нали все на нещо трябва да робуваме, особено в последно време с тази еко, био и т.н. мания - пардон мафия май беше.
vlax - майстор
Тъкмо се зарадвах,че имам 3-4 чувала със стърготини ,които есента ме домързя да изхвърля в кофата за смет и реших да ги хвърля на вилата и nikel ми секна ентусиазъма със случката с неговия приятел :sad: .Сега lov пък обърна везната наобратно.Маслото,което ползвам за веригата е ЕР 90.Дали да не взема да пробвам да го хвърля на лука и чесъна :?
Ще взема да питам тукаhttps://hobbykafe.com/forum,те са много в час и някой може да е пробвал.
preslav - майстор
vlax написа:
Тъкмо се зарадвах,че имам 3-4 чувала със стърготини ,които есента ме домързя да изхвърля в кофата за смет и реших да ги хвърля на вилата и nikel ми секна ентусиазъма със случката с неговия приятел :sad: .Сега lov пък обърна везната наобратно.Маслото,което ползвам за веригата е ЕР 90.Дали да не взема да пробвам да го хвърля на лука и чесъна :?
Ще взема да питам тукаhttps://hobbykafe.com/forum,те са много в час и някой може да е пробвал.
Дай да ги прекарам през компостера, ама ще ми трябва и малко прясно окосена трева.
lov - майстор
Баш на лука и чесъна му е най добре. Рзхвърляш сега и фрезоваш кога най рано можеш. Пробвай и пиши.
gnt69 - майстор
Аз години наред съм слагал пилки от дърва проблеми няма. Сега няма дърва горя пелети но пепелта пак из двора и във оранжерията.
vlax - майстор
lov написа:
Баш на лука и чесъна му е най добре. Рзхвърляш сега и фрезоваш кога най рано можеш. Пробвай и пиши.
Оказа се ,че проблема не е само в маслото,а стърготините променят кисилинността на почвата и
хващат гъбички и дрън,дрън......Писах и в https://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=57&t=7413
и виж отговора
denitsavm написа:
Обсъждали сме стърготините в темата за компоста и по разни други - ако няма накапало много масло надали нещо ще стане :hmmm: Иначе проблема със стърготините е различната им киселинност едно и второ процеса на гниене /те започват да си гният и общо взето мухлясват и гъбясват разбъркани в почвата, поне при мен това стана, но аз за цветя съм го пробвала, за храната може да е даже и опасно знам ли/... Най добре според мен е да се ползват за мулч или да се слагат в компоста, може есен да ги нахвърляш върху разораното, което е поизгнило напролет си се смесва с почвата, което не е - в компоста /май така правят и с не добре угнилия оборски тор/. Ползвай само готови торове, за да знаеш какво вкарваш в храната си, имам предвид докато гние нещо отделя азот, после пък е повечко фосфора ... няма как да знаеш колко точно има и какво да добавяш, а това се отразява на хранителното качество на зеленчуците
Последна промяна от vlax на вт яну 09, 2018 6:23 pm, променено общо 3 пъти.
vlax - майстор
gnt69 написа:
Аз години наред съм слагал пилки от дърва проблеми няма. Сега няма дърва горя пелети но пепелта пак из двора и във оранжерията.
Пепелта е друго нещо,аз също я хвърлям като тор, който съдържа 31 елемента от Менделеевата таблица.Дървесната пепел не само обогатява почвата с хранителни вещества, но също така намалява и нейната киселинност.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Съединяване на армиран найлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: