• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
nikel написа:
Професионалист друг път. Ти копаеш повече от мен.Идеята на всичко това е да изключа инструмента мотика от употреба. Постигнал съм го на 90%. Затова сложих повдигнати лехи и си закупих ел. фреза 30 см. Имам 300 кв.м. лозе и не копая или обръщам. Дадоха ми технология за отглеждане на лозе без обработка. Съседите гледат - и те не копаят. Ето оранжерията отвътре.
Нищо не копая на ръка. В оранжерията и навън само фрезовам. А със лозето приключих. От 20 реда оставих три със защитна функция да не ме гледат из двора какво правя. само асми съм оставил. Посях дръвчета и сега фрезозовам отдолу. Наумил съм се да сложа изкуствен троскут, ама напролет. Я кажи за лозето каква е технологията, дали не става и за дръвчета. :partyman:
lov - майстор
На Българина дай му мотика и му гледай сеира. :lol:
По белия свят хората си косят тревата и никой не копа лозе. Показвал съм снимки във форума.
Дори домата който гледам пак по същия начин. Минавам с храстореза между редовете и каквото остане го скубя на ръка и слагам пак в корените. Даже ако е малко тревата добавям от това което съм косил от моравата. Не знам вече колко години не съм ползвал препарати за мана.
Бабичките по край мен ми се смееха в началото пък после гледам и те полека захитряха. Ма още ги е срам да си признаят и викат че нямали сила вече и за това не успели да прекопат. :lol:
Чираче - майстор
Направо Ви завиждам. Аз така и не успях да покрия моята оранжерия и да насадя зеленяш. Конструкцията е готова, и ме чака.
kr1100 - майстор
nikel написа:
и си закупих ел. фреза 30 см.
Това чудо върши ли някаква работа или само драска отгоре ? Питам съвсем сериозно .
В оранжерията където са били капковите маркучи скачам върху правата лопата за да мога да я забия. В страни от поливаното си влиза лесно и без усилие.
Лука го скубя едър , а вече тук таме има и салатки са скубане / сях ги след 1.12/ Днес вътре беше 26-27 гр /на 1м височина.
nikel - специалист
Заради твърдата почва направих повдигнати лехи. В тях слагам почва, оборски тор ,пясък и перлит. Нямам проблем с твърда почва. Фрезата разрохва тази почва на 15 - 20 см. Тревата в повдигнатите лехи не я махам - запазва влагата.По едрата я обработвам с плоскорез на Фокин.
Относно за технологията - накратко е пръскане за трева и течен тор. Пръскането за трева е необходимо, защото пръчките от рязането остават между редовете да гният.
lov - майстор
Събирай стърготината кога си режеш дървата и слагай смело. За няколко години ще видиш каква хубава почва ще стане. Е стига да не гориш чам де. И аз не вярвах ама се убедих. То си гние полека а почвата става рохкава и задържа повече влагата. А една позната ми разправяше за салатките че ги гледала в оранжерията само в стърготина. Само с оранжерии се разправя и с това си вади хляба. Аз нямам но им вярвам защото винаги кога мина зимата през пазара на който продава и има прясна салата.
nikel - специалист
Стърготини да, но да не са рязани с моторна резачка че ще омаслиш цялата почва.
gnt69 - майстор
Аз като я направих и сложих 3 бали по 300 литра торф + 2 компостера по 300 литра с райграс , къде угнил къде не. Повечето беше неугнил само изсъхнал + 200-300 кила птичи тор. Фрезовах го надълбоко да го размеся с фрезата и така. Сега всяка година слагам компостерите с трева + 5-6 чувала с птича тор и местото е крехко и рохкаво. Иначе и моята пръст е много гадна глина.
А за тревата в овощната градина мислех че ще покажеш някоя технология като ТАЗИ. :partyman:
vlax - майстор
nikel написа:
Стърготини да, но да не са рязани с моторна резачка че ще омаслиш цялата почва.
Това пробвал ли си го или така си мислиш?
nikel - специалист
Като тази ще е когато направя овощната градина с нискостеблени дръвчета, че тази есен не успях да подготвя мястото.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Съединяване на армиран найлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: