• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
Недостатъка на евтините китайски пръскачки, а и на някой по-скъпи, които се продават без нагнетателна помпичка на работната течност е, че практически не могат да пръскат на високо а само по хоризонтала. При вдигане на ръкохватката на горе, понеже течността отива до нея на самотек, то тя не отива до изходната точка.
Въпросът ми е, ако се подаде през отвор на капачката или от обезвъздушаващото маркуче, въздух под налагане (надут плондер или др.), който да избутва течността към изхода, ще се подобри ли положението? Не е необходимо голямо налягане, а колкото да придвижи течността - около 0,2-0,4 атм.
- Няма ли да започне да излиза през отвора за пръскане? Може ли да се регулира от кранчето за спирането му?
- Някой правил ли е подобен експеримент?
Andri01 - майстор
Правих нещо подобно . Става,но пръскачката трябва да има достатъчно свободен обем за въздуха под налягане. Опита ми беше с 6 литрова. Не е ефективно да я пълниш 3-4л. ,3-4 Атм. налягане. Бързо свършва и...!? Ако е 12л.,може би ще стане,но пък те са с помпи /ръчни/ май и не са херметични за надуване с въздух.
lov - майстор
Темата я дъвкахме вече и бях дал линкове за такива помпи. Не са скъпи че да се опитва човек да преоткрива топлата вода.
infomar
Не става дума за ръчна пръскачка а за моторна от този тип:
Изображение

За другият тип - ръчните няма проблем.

Вместо да се подава въздух с напомпена гума или др. мисля, че е възможно да се вземе с гумена тръбичка от тръбата и да се подведе до капачката на резервоара - когато заработи компресора там би трябвали да се създава налягане.
infomar
lov написа:
Темата я дъвкахме вече и бях дал линкове за такива помпи. Не са скъпи че да се опитва човек да преоткрива топлата вода.
Ако сте ги обсъждали моторните пръскачки + поставяне на помпички, може ли линкове, че не ги намирам.
gnt69 - майстор
infomar написа:
lov написа:
Темата я дъвкахме вече и бях дал линкове за такива помпи. Не са скъпи че да се опитва човек да преоткрива топлата вода.
Ако сте ги обсъждали моторните пръскачки + поставяне на помпички, може ли линкове, че не ги намирам.
Ако не си я купил направо си купи с помпа. Аз пролетта взех ТАЯ и още работи. Чакам с нетърпение снега да я пробвам как чисти сняг. :partyman:
vlax - майстор
infomar написа:
lov написа:
Темата я дъвкахме вече и бях дал линкове за такива помпи. Не са скъпи че да се опитва човек да преоткрива топлата вода.
Ако сте ги обсъждали моторните пръскачки + поставяне на помпички, може ли линкове, че не ги намирам.
Приятно четене ТУК
Аз не съм направил нищо още по въпроса.
Ти от ЧИФАРЕЛИ се хвърли на китайска,да не са те сурвакали яко и финансите да са намалели? :lol:
infomar
vlax написа:
infomar написа:
lov написа:
Темата я дъвкахме вече и бях дал линкове за такива помпи. Не са скъпи че да се опитва човек да преоткрива топлата вода.
Ако сте ги обсъждали моторните пръскачки + поставяне на помпички, може ли линкове, че не ги намирам.
Приятно четене ТУК
Аз не съм направил нищо още по въпроса.
Ти от ЧИФАРЕЛИ се хвърли на китайска,да не са те сурвакали яко и финансите да са намалели? :lol:
Чифарели се оказа без подаваща помпичка - трябват още 150 лева за да я преоборудвам и цената става 900 и повече лева. Всички реклами за нея показват хоризонтално пръскане - за вертикал се иска помпа. Като е така, то да си взема една SOLO.
От друга страна, ако на две години купувам по една от 160 лева, то за 10 години напред ще имам все нова.
Не ми споменавай за сурвакането... че много планове се промениха.
infomar
gnt69 написа:
infomar написа:
lov написа:
Темата я дъвкахме вече и бях дал линкове за такива помпи. Не са скъпи че да се опитва човек да преоткрива топлата вода.
Ако сте ги обсъждали моторните пръскачки + поставяне на помпички, може ли линкове, че не ги намирам.
Ако не си я купил направо си купи с помпа. Аз пролетта взех ТАЯ и още работи. Чакам с нетърпение снега да я пробвам как чисти сняг. :partyman:
Я сподели мнение за нея - как я намираш като изработка и ефективност. Заинтригува ме като отношение цена -> "вършене на работа". Поне на 5-6 метра дървета дали пръска. Трябва ми основно за дървета а не за зеленчук.
gnt69 - майстор
infomar написа:
Я сподели мнение за нея - как я намираш като изработка и ефективност. Заинтригува ме като отношение цена -> "вършене на работа". Поне на 5-6 метра дървета дали пръска. Трябва ми основно за дървета а не за зеленчук.
Пръска чудесно. Изработката е добра пластмасата е качествена. И аз моята съм я купил за дървета, много е икономична и като разход на бензин и като препарат. Абе за парите си е много добра. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за "допълнение" на мото пръскачка, за да пръск на високо." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: