Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
То не е само до камъните. Самото изграждане на подпорната стена не е като да направиш ограда от камък. За това се иска много повече знания и опит, а майсторите /ако ги намериш/ ще са златни. Другия вариант е бетон с финишно покритие, а това си е ходене по мъките/ а и предполага доста средства/.С гумите ще струва 100 - 150 лв. за подложен бетон и дренажна система.
Kokar - специалист
Принципно съм съгласен с теб nikel, но:
Все пак се прави не сериозна подпорна стена, а терасиране под 1 метър, мисля. Това, относно конструкцията.

Исках само да кажа, че гумите не се разглеждат като вариант за мен, дори и даром да ми направят подпорните стени.
Вероятно е въпрос на първоначална нагласа за имота. Може би в друг случай ще съм на твоето мнение! :)
nikel - специалист
Всеки гледа от неговата си гледна точка. Да уточня - имам две подпорни стени по 15 м./h-80 см.,а това си е бая пара. И аз не съм решил още начина.
jgt - специалист
"Търся евтин начин за терасиране на наклонен терен. Уви, няма камъни подръка
Давайте акъли."
Около мен камък няма и затова терасирах с чимове преди тридесетина години. Има слягане, но е без значение за мен(тераса с височина 2 м и 75° наклон се е уплътнила с 20-25 см, а терена е доста стръмен; за тези от по 1-1,20 не съм запомнил височините). Проблемът е в косенето - никак не е леко, но ме радват минзухарите и игликата в ската пролетно време. Сега продължавам пак с чимове, но внимавам наклона да е около 45° и не повече от 80 см.
Ако искаш без пари и това е вариант.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Засега "съм" на плитки тераси с повдигнати лехи и "цветни" бордюри. Ще видим след геодезията какво ще е възможно

Тема "терасиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: