• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivchomir - помощник
Здравейте, имам желание да изградя в двора (все още не е затревено, има няколко дървета) автоматична система с която да поливам бъдещата трева, дървета и на няколко обособени места цветя. Искам да е с компютър който сам да включва и изключва определеният кръг за поливане (по мой сметки ще са ми необходими 3 кръга за поливане с пръскачки и 1 за поливане с капково ). За повече ясното ще прикача няколко файла.

Изображение
Изображение
Мисля да си наема машина за копаене на канали (мисля че ще ми трябват 100 м канали), за по-бързо (не съм сигурен дали ще е по-евтино). Цялата ограда искам да я направя жив плет от Туя Смарагд и да я поливам с капково. Отделно ще има два къта с цветя който също ще са с капково напояване. Всичко останало ще е трева и искам да се полива със изскачащи пръскачки (съвет за по-добрия тип пръскачки ако може). Всичко това мисля да го правя аз и някой мои приятел.
Гледам продуктите на Гардена (по мой сметки ще излезе някъде около 2200-2700 лв материали ) , но не съм сигурен дали си заслужава толкова пари. Приемам съвети дали Гардена са добър избор (други които съм гледал са Hunter ) за цената която трябва да платя. Все още не съм ходил из местните магазини (Сливен) най-вероятно ще има и други производители на по-достъпни цени.
Ако може да кажете към кои продукти да се насоча и дали може да се спестят пари (дали след време ще съжалявам че съм спестил).
Приемам всякакви съвети за направата на системата и за неща с които трябва да се внимава. Трудно ли е изпълнението на самата система и самото свързване на компютъра със помпата (която е потопяема WIlo в сондаж с дълбочина 30м (10 литра туба се пълни за около 10-12 секунди с вода от там, при 25 метра дължина на маркуча)) и самото свързване със кланите които управляват отделните кръгове?
Благодаря за вниманието.
Последна промяна от ivchomir на вт яну 09, 2018 7:40 pm, променено общо 1 път.
yanko78 - специалист
Няма абсолютно нищо сложно. Хубаво е, че си си изяснил какво искаш. Технически нещаат тук ще е дълга и широка да се обяснат. Аз лично ползвах Хънтър, от местото от което закупих всичко необходимо, ме насочиха и консултираха къде, какво, колко и т.н. За да не прозвучи като реклама тук, мога да ти изпратя кои са хората. Цените са им супер разумни. Всичко което си написъл до тук, ще им е достатъчно за да ти направят проекта. Най тегавото е копаенето на каналите. Всичко друго е детска игра и приятно чувство от свършената работа.
nikel - специалист
Ако купуваш купувай сега. Цените са по ниски. Съвет от собствен опит.
ivchomir - помощник
yanko78 написа:
Няма абсолютно нищо сложно. Хубаво е, че си си изяснил какво искаш. Технически нещаат тук ще е дълга и широка да се обяснат. Аз лично ползвах Хънтър, от местото от което закупих всичко необходимо, ме насочиха и консултираха къде, какво, колко и т.н. За да не прозвучи като реклама тук, мога да ти изпратя кои са хората. Цените са им супер разумни. Всичко което си написъл до тук, ще им е достатъчно за да ти направят проекта. Най тегавото е копаенето на каналите. Всичко друго е детска игра и приятно чувство от свършената работа.
Ще бъда благодарен ако кажеш от къде си ги взел
ivchomir - помощник
nikel написа:
Ако купуваш купувай сега. Цените са по ниски. Съвет от собствен опит.
Хмм, може и да ги взема и да чакам хубавото време Благодаря
tupalka - специалист
Ако е удобно ще използвам темата за няколко съвета по моята поливна система. Проблема е, че терена е с неправилна форма и по средата минава една криволичеща бетонова пътека. Грубо размерите са 12 на 10 метра. Засега съм се спрял на 6 разпръсквача MP ROTATOR, като искам съвет за разположението им, с идеята колкото е възможно по-малко мокрене на пътеката.

Прикачен файл

dvor-Model2-page-001.jpg
tupalka - специалист
Щом няма предложения явно съм ги подредил по най-добрия начин. :mrgreen:
Започвам с разкопаването пък ще видим какво ще се получи.
hidrazin - майстор
tupalka написа:
Щом няма предложения явно съм ги подредил по най-добрия начин.
Грешно умозаключение.
Приятно копане.
:partyman:
tupalka - специалист
Като изключим ироничното пожелание, и при положение, че за една седмица и над сто преглеждания никой не даде предложение какво друго бих могъл да "умозаключа"?
Казваш грешно е, но без нищо конкретно...
  • 1
  • 2

Тема "Автоматична система за поливане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: