Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Чираче - майстор
kr1100 написа:
Чираче = 2 те ти асми са за няма и половин ден работа с почивки.хамбутрския може и да го смениш с нещо по-добро. Ако е само за разнообразие ОК.
Какво значение има за колко време са направени асмалъците? Жалък опит за заяждане и провокация. :lol: Всеки сам си решава какви сортове да засажда.
plamen6703 - майстор
Хубава ограда са направили съседите си и покрива поне отдалече колкото се вижда лови окото :) Като се има предвид, че асмите си ги правил сам, за твоите възможности са много добри.
Хамбургския мискет го отглеждам и аз и за хапване и аромат е много добър.
Честит Празник и голям берекет ти желая! :partyman:
kr1100 - майстор
Чираче написа:
kr1100 написа:
Чираче = 2 те ти асми са за няма и половин ден работа с почивки.хамбутрския може и да го смениш с нещо по-добро. Ако е само за разнообразие ОК.
Какво значение има за колко време са направени асмалъците? Жалък опит за заяждане и провокация. :lol: Всеки сам си решава какви сортове да засажда.
Не съм искал да те обиждам. Казах,че рязането на 2 ти асми е работа за няма и половин ден.
И аз има 1лоза хамбурски и го държа само за разнообразие.
Чираче - майстор
plamen6703 написа:
Хубава ограда са направили съседите си и покрива поне отдалече колкото се вижда лови окото :)
Аз не харесвам такива огради тип "ограда на затвор". Предпочитам телена мрежа. За съжаление за 13 г. ръждяса, понеже цинка е в нищожни количества.

Съседите така са купили имота, с тази ограда. Къщата им е сглобяема, дървена, на два етажа. Върху бетонна плоча, без мазе. Като се ходи на втория етаж шума е непоносим. :lol:
kr1100 написа:

Не съм искал да те обиждам. Казах,че рязането на 2 ти асми е работа за няма и половин ден.
.
Не съм те разбрал, че става въпрос за рязането. Сега го уточняваш. :?
chapara - майстор
Чираче написа:

Росните корени се махат задължително до около петата година. Вече е време за това. Внимателно разравяш около лозата на дълбочина примерно около 20 см, и отрязваш всички росни корени плътно да основната пръчка. Предполагам, че вече са по-дебели от молив. След това смесваш почва с добре угнил оборски тор/ ако нямаш, става и комбиниран /, заравяш и поливаш. Правиш с мотиката вада около лозата с диаметър 50-60 см, и поливаш при засушаване. Поливането го правиш до към края на август. Сам ще видиш как за едно лято лозите "ще дръпнат" на височина. И следващата година може и грозде да имаш.
Махнах ги, сега да видим :-D
Чираче - майстор
Колко бяха дебели росните корени?
Djack - специалист
Някой ще може ли да схематизира, кои точно корени се водят росни!
Благодаря предварително!
wanderer - специалист
напише в гуглето "росни корени при лозата", има доста написно, също и илюстративни схеми.
Djack - специалист
Аз четох, но пише, че росни корени са тези които излизат от присадника - калема, а при мен, тъй като сея готови вкоренени лозички, той май се явява доста високо и остава над земята, за това питам!
chapara - майстор
Чираче написа:
Колко бяха дебели росните корени?
3-4 мм. :? 10 тина броя :?

Тема "Рязане на асми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: