Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
valbg1 - напреднал
hidrazin написа:
И що? Това последното не се отнасяше за теб и е извън темата.
Пък и накрая има емотикон който все пак означава нещо.
Но ти си знаеш и решаваш за себе си... :partyman:
Не съм го приемал лично, но и да беше, пак не е на място.
Що пишем "в темата" нещо, което е "извън темата" - за да спазим нашенските си форумни традиции предполагам.
Тези традиции често ми удвояват времето за четене, преглеждане на иначе интересни и полезни неща.
Дори и емотиконката накрая предпочитам да я използвам по весели, приятни и т.н. случаи само.
Надявам се следващите постове да се върнат отново в темата. :partyman:
miroki - майстор
Моя лентов капков, вече не се произвеждал. Беше уж български. Купих друг, но ще пробвам стария за 4 та година. Иначе цената пак е същата 40 лв 500 м.
vlax - майстор
Прочетох темата отново да не пропусна нещо предварително написано и тогава да пиша.
Сметките за капковите маркучи и литрите са верни в голяма степен и задължителни при всяко начало.Но практиката е друго.
Да кажа аз как го правя.ПОД/благодаря на колегата за поправката/ един капкообразувател от капковия ред поставям една изрязана пластмасова бутилка от 2,5 л бира в дупката направена със свредела за циментови колове,като предварително бирата е изпита :),пускам капковото да полива и си върша друга работа.Когато се напълни бутилката без да засичам часове,метри капков маркуч,брой дупки,налягане и др. съм/почти/ СИГУРЕН ,че през всяка дупка е преминалоло 2,5 литра вода,което е достатъчно при мен,тъй като съм с мулчиращо фолио.
В този случай ПРЕПОРЪЧВАМ да направи точно това,да не смята дупки налягане и др. а да засече за колко време при едни и същи условия /с помпа и без/се пълни бутилката с неоходимите му литри вода за поливане,тъй като едната врътка от програматора е във време/часове а не в литри.
Последна промяна от vlax на пон мар 05, 2018 10:48 pm, променено общо 1 път.
valbg1 - напреднал
vlax написа:
Над един капкообразувател от капковия ред поставям една изрязана пластмасова бутилка от 2,5 л бира в дупката направена със свредела за циментови колове
Дай снимка, ако можеш - как точно над капкообразувателя, в дупка в земята?
И как изпразваш бутилката след предходното поливане?
gnt69 - майстор
valbg1 написа:
vlax написа:
Над един капкообразувател от капковия ред поставям една изрязана пластмасова бутилка от 2,5 л бира в дупката направена със свредела за циментови колове
Дай снимка, ако можеш - как точно над капкообразувателя, в дупка в земята?
И как изпразваш бутилката след предходното поливане?
На мен ми е интересно как изпразваш бутилката преди теста. Ако на някой не му е ясно и има пълни бутилки с бира да се обади, готов съм безкористно да му подготвя бутилки за теста. :partyman:
kr1100 - майстор
gnt69 написа:
На мен ми е интересно как изпразваш бутилката преди теста. Ако на някой не му е ясно и има пълни бутилки с бира да се обади, готов съм безкористно да му подготвя бутилки за теста. :partyman:
Човека е направил малка грешка при писането. Нормално е да се разбере, че бутилката е под капкоотделителя. Засича .
А как я изпразва- ами или с лявата или с дясната ръка / която му е по- удобна/. Повдига я от изкопана дупка със свредела и или полива нещо с водата или може да си пийва от бутилката :-D Сушаво и топло време е по време на поливането.
gnt69 - майстор
kr1100 написа:
gnt69 написа:
На мен ми е интересно как изпразваш бутилката преди теста. Ако на някой не му е ясно и има пълни бутилки с бира да се обади, готов съм безкористно да му подготвя бутилки за теста. :partyman:
Човека е направил малка грешка при писането. Нормално е да се разбере, че бутилката е под капкоотделителя. Засича .
А как я изпразва- ами или с лявата или с дясната ръка / която му е по- удобна/. Повдига я от изкопана дупка със свредела и или полива нещо с водата или може да си пийва от бутилката :-D Сушаво и топло време е по време на поливането.
Изпразването на бирата ми беше интересно. Ай наздраве. :partyman:

Тема "Капково напояване на зеленчуци (2018)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: