Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kabel96 - специалист
нед юни 24, 2018 10:51 ammavryt4o написа:
Дано автора не се сърди че ще направя едно питане в темата му. Искам да си изградя в къщатата на село хидрофорна уредба за вода.Живеем с двуетажна къща 4 възрастни и 2 деца ако има значение.Има 3 чешми 2 душа 2 тоалетни без пералня тя е на друг кръг.Хидрофора ми ал-ко втора употреба на 2 седмици работа се самозапали по незнайни причини от към пресостата е тръгнала белята но няма зн.Сондата е 15м смукателя 13м водата е на 4м.Знам че е малко отзад-напред но резервирах помпа https://www.olx.bg/ad/vodna-pompa-grund ... 7cfW5.html .Питането ми е дали ще е подходяща за моите нужди и с какво да я окомплектовам.Дали само с електронен пресостат или с обикновен и балон с разширителен съд.Ако е с втория вид каква е подходящата големина за въпросната помпа?Стария с 25л съд си се включваше много често и ако може по-голям да се намалят честите вкл. ще се радвам.Няма да се ползва за поливане.Има и нещо друго на същия смукател с тетка съм монтирал и друга малка 370в. помпичка за климатична система.Незнам дали е правилно но си работиха и двете нормално уш докато не пламна хидрофора де☺
Тази обява е некоректна.Пише че помпата е трифазна а тя не е.Търси самозасмукваща или сондажна помпа.Най лесно и евтино и лесно има един енхел на промоция в практикер само връзваш в паралел както те посъветваха разширителните съдове.
mavryt4o - майстор
нед юни 24, 2018 12:27 pmkabel96 написа:
нед юни 24, 2018 10:51 ammavryt4o написа:
Дано автора не се сърди че ще направя едно питане в темата му. Искам да си изградя в къщатата на село хидрофорна уредба за вода.Живеем с двуетажна къща 4 възрастни и 2 деца ако има значение.Има 3 чешми 2 душа 2 тоалетни без пералня тя е на друг кръг.Хидрофора ми ал-ко втора употреба на 2 седмици работа се самозапали по незнайни причини от към пресостата е тръгнала белята но няма зн.Сондата е 15м смукателя 13м водата е на 4м.Знам че е малко отзад-напред но резервирах помпа https://www.olx.bg/ad/vodna-pompa-grund ... 7cfW5.html .Питането ми е дали ще е подходяща за моите нужди и с какво да я окомплектовам.Дали само с електронен пресостат или с обикновен и балон с разширителен съд.Ако е с втория вид каква е подходящата големина за въпросната помпа?Стария с 25л съд си се включваше много често и ако може по-голям да се намалят честите вкл. ще се радвам.Няма да се ползва за поливане.Има и нещо друго на същия смукател с тетка съм монтирал и друга малка 370в. помпичка за климатична система.Незнам дали е правилно но си работиха и двете нормално уш докато не пламна хидрофора де☺
Тази обява е некоректна.Пише че помпата е трифазна а тя не е.Търси самозасмукваща или сондажна помпа.Най лесно и евтино и лесно има един енхел на промоция в практикер само връзваш в паралел както те посъветваха разширителните съдове.
Човека не я е пускал и си няма понятие само ми каза че излизат 3 кабела и си мисли че е трифазна.А аз тези 3 кабела ги дължа защото може да се вързва на 2 режима 115 и 220.
mavryt4o - майстор
нед юни 24, 2018 11:23 amшоп написа:
Може да сложиш спокойно по-голям разширителен съд. По-рядко ще се включва помпата, а това щадящ режим за нея.
Вкъщи съм с 2 по 50 литра вързани успоредно.

Дали пресостата ще е електронен или механичен няма голямо значение.
Видях доста твои мнения по темите и съм си преценил за мен си че са адекватни и ще те послушам .Следвам си плана с показаната помпа дано се окаже читава.Благодаря за бързия и нормален отг.
LazarGanev - "Велик майстор"
Помпата не е подходяща за твоите цели
hidrazin - майстор
нед юни 24, 2018 12:41 pmmavryt4o написа:
Човека не я е пускал и си няма понятие само ми каза че излизат 3 кабела и си мисли че е трифазна.А аз тези 3 кабела ги дължа защото може да се вързва на 2 режима 115 и 220.
Трите кабела не са заради възможността да работи на 115 и на 230 волта. Избора на напрежение става в клемната кутия.
Прикачен файл:
PUMP.jpg
PUMP.jpg (27.67 KиБ) Видяна 5701 пъти

По принцип Grundfos правят много качествени неща но послушай LazarGanev - тази помпа въобще не е за твоите цели.
Параметрите на табелата са дадени при 60Hz
Максимален напор 26 метра, номинален напор 19,5 метра, дебит 3 кубика в час.
При 50Hz ще са малко по-надолу.
Това означава че ще си купиш много качествена помпа Вида-5 като параметри.
А дали електронен или механичен пресостат?
Ще разбереш след като системата ти изпусне водата и механичния не изключи помпата...
Па ще има ровене в продавалника за поредното "изгодно" предложение. :-D
:partyman:
mavryt4o - майстор
добре не разбирам отворен съм предложете нещо което ще ми върши работа до 400лв и ще кара
kabakumcho - специалист
нед юни 24, 2018 5:45 pmLazarGanev написа:
243лв
Преди 7 години тази помпа каталяса, по-точно двигателя.
Мисля, че съм го писал и преди. Занесох я в магазина им до OMV, и питам - колко ще ми струва ремонта? Човека вика - по-добре си купи нова. Аз - а колко ще ми приспаднете от тази?
Човека - ми нищо!
Е, мерси, помпата тъкмо и изтече гаранцията от 2 години ... и каталяса.
Сега съм с тази:
https://praktis.bg/pompa-wilo-samozasmu ... j-203-x-em
вече седма година без проблеми.
Много некоректно постъпиха хората на Пъргавелов, и сега на комшии и авери препоръчвам Вило-то. :lol:
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, Вилото е другата марка, която съм монтирал доста, но не очаквай по-адекватен сервиз, дано не ти се налага! Съжалявам за лошия ти късмет с Педроло. Монтирал съм десетки такива, самия аз ползвам такава вече 18 години и затова ги препоръчвам. Тези евтини модели на Вило предполагам знаеш са китайски, в което няма нищо лошо разбира се - много по-добре от Райдер, Ейнхел и др. подобни!
mavryt4o - майстор
В интетес на истината и аз съм доволен от педролото .Няма ли готови хидрофори или допълнително да си я обурудвам с съд и пресостат.50л падходящ ли е за въпросната помпа?

Тема "Помпа или хидрофор!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: