Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kistbam - специалист
Здравейте. Искам да попитам как да заравня двора си?
На 2-3 места има натрупани купчини с пръст като тази показана на снимката
Прикачен файл:
IMG_20180315_175026.jpg
Затова си мисля че просто с изораване и фрезоване няма да стане.
Мисля да нахвърлям райграс.
Някакви идеи за заравняване? Каква машина? И горе долу колко ще ми струва?
Ако има някой минал по този път, ще съм благодарен за информацията.
ben84 - специалист
Виждал съм градинки с такива хълмчета. Доста добре стои като е затревено.
Иначе това не е много и един "Асан" би го изринал с лопатата за кило ракия, та ше пита за още.

Просто го разхвърляй из двора.
Последна промяна от ben84 на чет мар 15, 2018 9:32 pm, променено общо 1 път.
Keresteliev - специалист
kistbam написа:
...Каква машина? ....
Машината е РК1К.
gnt69 - майстор
Ако е жълта пръст от копане на ями се изхвърля надалече. Ако е черна нормална пръст със хумус в нея се разхвърля с лопата и после с фрезата се омешва с пръста в двора. :partyman:
kistbam - специалист
Ок. Ще разхвърлям всичко на ръка. После минава фрезата. После евентуално дозаравняване. А после? За райграса трябва ли задължително валиране?
hidrazin - майстор
kistbam написа:
...Мисля да нахвърлям райграс...
Блажени са вярващите... Ще го нахвърляш и после какво? Перфектна зелена морава?
Друг път. Райграса иска повече грижи от домати, пипер или каквото там се сетиш.
:partyman:
gnt69 - майстор
kistbam написа:
Ок. Ще разхвърлям всичко на ръка. После минава фрезата. После евентуално дозаравняване. А после? За райграса трябва ли задължително валиране?
Трябва да избереш влажността на почвата като фрезоваш. Ако е много влажна ще стане на бучки. Ако е много сухо трудно ще се фрезова. Трябва много фрезоване, да стане всичко на пяна и да няма бучки. За да се изравни фрезоваш на кръст после по диагонал после пак. После го оставяш една седмица да почине и да се слегне пръста. След седмица с търмък или грапа накопаваш мястото да се сбие пак пръста и отделяш бучките. После сееш, след посяването пак с търмъка съвсем леко накопаваш да заровиш семената. След това можеш да валираш и напръскваш с инсектицид против мравки. След това поливаш с пръскачка да не е със струя 1 месец по малко но да е винаги мокро и си ти. :partyman:
Keresteliev - специалист
gnt69 написа:
kistbam написа:
Ок. Ще разхвърлям всичко на ръка. После минава фрезата. После евентуално дозаравняване. А после? За райграса трябва ли задължително валиране?
Трябва да избереш влажността на почвата като фрезоваш. Ако е много влажна ще стане на бучки. Ако е много сухо трудно ще се фрезова. Трябва много фрезоване, да стане всичко на пяна и да няма бучки. За да се изравни фрезоваш на кръст после по диагонал после пак. После го оставяш една седмица да почине и да се слегне пръста. След седмица с търмък или грапа накопаваш мястото да се сбие пак пръста и отделяш бучките. После сееш, след посяването пак с търмъка съвсем леко накопаваш да заровиш семената. След това можеш да валираш и напръскваш с инсектицид против мравки. След това поливаш с пръскачка да не е със струя 1 месец по малко но да е винаги мокро и си ти. :partyman:
:prayer:
kistbam - специалист
gnt69 написа:
kistbam написа:
Ок. Ще разхвърлям всичко на ръка. После минава фрезата. После евентуално дозаравняване. А после? За райграса трябва ли задължително валиране?
Трябва да избереш влажността на почвата като фрезоваш. Ако е много влажна ще стане на бучки. Ако е много сухо трудно ще се фрезова. Трябва много фрезоване, да стане всичко на пяна и да няма бучки. За да се изравни фрезоваш на кръст после по диагонал после пак. После го оставяш една седмица да почине и да се слегне пръста. След седмица с търмък или грапа накопаваш мястото да се сбие пак пръста и отделяш бучките. После сееш, след посяването пак с търмъка съвсем леко накопаваш да заровиш семената. След това можеш да валираш и напръскваш с инсектицид против мравки. След това поливаш с пръскачка да не е със струя 1 месец по малко но да е винаги мокро и си ти. :partyman:
Благодаря за изчерпателния отговор. :prayer:
optimeon - специалист
Открих изключително полезни съвети!

Тема "Заравняване на двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: