• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
georgi82 - специалист
Здравейте имам две малки градинки в които садя около 40-50 стръка зеленчуци имам няколко асмички и 2-3 плодни дръвчета,поливам ги с вода от чешмата,но мисля за алтенативно поливане с вода събрана от дъждовете,събирам вода от половината покрив на къщата който е около 100 м2 и една площадка от около 40 м2 всичко това се стича на едно място.Под въпросната площадка има място с размери за които не мога да намеря подходящ съд около3,5 м дължина 1,2 м ширина и височина макс 60 см до тръбата с водата т.е трябва ми съд по нисък от 60 см и с доста нестандартни размери,та същноста на въпроса ми е какви идеи може да дадете за събирането на водата в това помещение с тези размери като естествено говорим за минимална парична инвестиция тъй като за тези малки градинки не е рентабилно да наливам пари с които мога просто да си плащам водата.На някои може да им се стори смешно но на първо четене ми излезе идея да използвам нещо за "кофраж" който да застелям с някакъв по дебел найлон или винил от билборд и в него да се събира водата която след това на самотек да се излива в градинките които са разположени по-ниско от водосъдържателя,под кофраж имам предвид всичко за което може да се сетите което да влезе в посочените размери(стар гардероб,имам разни дъсчоретини, кофражни платна и всякакви изостанали материали които мога да ползвам),ако някой има други идеи моля да ги сподели.
Димитър Димов - специалист
Това което си дал като размери събира 2,5 кубика вода. Пресметни за една поливка колко вода ти е нужна и дали има смисъл от начинанието,тъй като поливането ще е нужно през лятото,а тогава дъждът е кът,така че от къде ще се пълни резервоара? :?
Последна промяна от Димитър Димов на пет мар 16, 2018 8:27 pm, променено общо 1 път.
georgi82 - специалист
Ами тези сметки не съм ги правил с точност но при 50 стръка по 2 л на стрък да речем = 100 л, през ден ако поливам т.е 15 пъти по 100 л=1,5 кубика за месец па дано вали поне веднъж в месец да допълвам, но пъкот друга страна при 1,5-2 кубика са 5-6 лв на месец,както и да е идеята за съда ми е по важна, така и така не съм тръгнал да го правя докато не събера идеи.
lpoik - специалист
Там където ти е къщата няма ли кладенец,сонда или ръчна помпа?
georgi82 - специалист
Няма бе да му се не види, в един каманак сме, то земята е рядкост какво да говорим за водата.
gnt69 - майстор
georgi82 написа:
Няма бе да му се не види, в един каманак сме, то земята е рядкост какво да говорим за водата.
Вземи си един бидон 1000 литра и си ти. Например ТАКЪВ
georgi82 - специалист
Е с тези размери как да го набутам в мястото което имам?
gnt69 - майстор
georgi82 написа:
Е с тези размери как да го набутам в мястото което имам?
Ти няма ли да го държиш навън под водосточната тръба.
Друг вариант за който се сещам е да отпориш бидона на 2 таман ще станат две парчета по 50-60 сантиметра.
georgi82 - специалист
Няма да е под водостока,мислех си за вариант с рязане на 2 но първо не знам ще мога ли да уплътня горната част да не капе около гърлото и второ не знам дали няма да загуби здравината си и като се напълни да се усуче, да изпусне, да се разпадне или знам ли още какво там,а и цената му не е оправдана според сметките които направих.
nikolson - майстор
Няма ли да е по-лесно да премахнеш една тръба от улука, за да вдигнеш чучура му?
То и това https://shop.valerii.com/Sydove-za-razt ... duct=16591 е някакъв вариант, ама на мене не ми харесва.
  • 1
  • 2

Тема "Направа на водосъдържател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: