• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 написа:
Аз моята си я ползвам само за фрезоване. За всичко останало като садене, прецизно окопаване между растенията, браздене, плевене и др. ползвам тъщата. За една ракия и блага приказка чудеса прави в градината. :partyman:
Добре си ти, имаш универсален инвентар. Моя съм го отбил, затуй купих машинарията, а другото аз, че благоверната само гледа с насмешка на текеесарските ми изстъпления.
Зора ми е само обработката на почвата. Лехи няма да правя- домати и краставици ги карам на капково, пипера....Бе новобранец съм още.
EDI - майстор
Ако ще е само за обработка, май инвентар няма да ти трябва.По-добре е да си купуваш едно по едно, когато ти потрябва нещо, ми се струва.
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Добре си ти, имаш универсален инвентар. Моя съм го отбил, затуй купих машинарията, а другото аз, че благоверната само гледа с насмешка на текеесарските ми изстъпления.
Зора ми е само обработката на почвата. Лехи няма да правя- домати и краставици ги карам на капково, пипера....Бе новобранец съм още.
Ако имаш възможност погледни и във друга посока. Една малка оранжерия.
EDI, така май е най правилно, едно по едно и ако има нужда.
Русе, за оранжерийка мисля от година-две. Първо да са понауча кое как.
Сега малко да опръхне и пачвам. Тая година смятам да не са червя пред комшиите.
Благодаря за насоките, на всички!
turbobiit - напреднал
Добре дошъл, в темата, ма струва ми са, чи ши ти'й трудну с избора, след като не си на ясно кво е разлика от 5 санта.
Кво искаш да кажеш с ника си- кво е turbobiit? Нямаш ли име?
Ха, че Пловдив обикалял! Ми те, българските фрези, там са праят.
Неска заприходих една, не издържах и влязах в браздата.......по скоро в калта.
https://photos.app.goo.gl/KH0sIbKSkxuWm9p32
Изкопах старата пътека, че и без това трябва да се премести в ляво.[/quote]

Име имам,Пешо съм.Приятно ми е.Ника е попълнен при регистрацията,тогава така съм решил защо така нямам отговор.Може би свързано с нещо познато за мен.Както и да е.
Идеята ми е коя фреза с по високи или с по ниски гуми е по добре да се вземе?Да българските фрези се правят в Пловдив и то до моята месторабота.Имат сервиз и части много,което си е преимущество,но не запали от ряз нали(това в реда на шегата,нищо лично или злонамерено),а и ще дърпам ремарке,за което е необходима 2 скорост.А и оборудването,което дават китайците уж бонус си е примамливо.По принцип мразя да давам пари на опънатите очички,но чета добри отзиви за фрезите им.Сподели как се държи призмата,защото везната се накланя към тях.
Багериста - специалист
Колега моята Гардения си е чист китаец ,комшията си купи Фортеко че са българси ,е ми мога да ти кажа че на практика са едни и същи,със еднакви части ,с китайски двигатели и двете,с напълно еднакви верижни редуктори ,с еднакви ремъчни шайби и тн.Има малко разлика в кърмата , а и боята им е от една кутия ( червена). " Българската " с 50 лев повече защото е произведена в Пловдив.
kr1100 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Русе, за оранжерийка мисля от година-две. Първо да са понауча кое как.
Поразходи се , ела и я виж.
П.П. Като видях заглавието помислих ,че темата е за електрическите драскали за земя. :)
turbobiit написа:
...

Име имам,Пешо съм.Приятно ми е.Ника е попълнен при регистрацията,тогава така съм решил защо така нямам отговор.Може би свързано с нещо познато за мен.Както и да е.
Идеята ми е коя фреза с по високи или с по ниски гуми е по добре да се вземе?Да българските фрези се правят в Пловдив и то до моята месторабота.Имат сервиз и части много,което си е преимущество,но не запали от ряз нали(това в реда на шегата,нищо лично или злонамерено),а и ще дърпам ремарке,за което е необходима 2 скорост.А и оборудването,което дават китайците уж бонус си е примамливо.По принцип мразя да давам пари на опънатите очички,но чета добри отзиви за фрезите им.Сподели как се държи призмата,защото везната се накланя към тях.
Здрасти Пешо,
Ако решиш да е пловдивска, гумите 4х10. По високи са и така ще увеличиш транспортната скорост. То това си важи и за всяка фреза, но тук ще е особено важно, че е с една предавка.
Както писах, щом запали- веднага в калта. Вижда се на линка. Един тигел нагоре, като за първи опит супер. По средата разбрах, че трябва да повдигам по малко, щото се окопаваше. Може и от това, дето земята е мека и е със 30 см. мотички. Втория тигел вече се чувствах по уверен, а и върнах по фрезованото. След отстраняване, на причината за отказ- оказа се замасен кабел за гасенето на мотора, никакви грижи. Запалва при първо дръпване и работи много добре мотора.
Ясно е, че мотора е правен в Китай, макар да пишат, че е поръчван от немци. Прилича ми на Хонда, вероятно е копиран.
Останолото, по машинката, съм склонен да вярвам, че се прави в България, но то и в България всичко е възможно да се случва. То пък какво остана да се прави, за да се сглоби каквато и да е машина?!!
Преди да я купя, влизах в друг магазин. Няколко марки, зелени и червени, с напълно еднакви алуминиеви редуктори.
turbobiit - напреднал
А,редуктор чугун(то само капаците са ламарина) не е ли по здрав или същата боза.Падам си малко силов играч.
Тоя редуктор е ламарина, вътре верига. За силов играч, лабаво ще ти изглежда.
От прочетеното разбрах, че е по добре с ремъци, верига и двигател с хоризонтален вал, отколкото двигател с вертикален вал и червячна предавка. Помисли за теглото на машината и работата, която ще искаш от нея. Ремарке с товар си иска тегло върху гумите, а Призмата я избрах като за малка градина.
Тия неща, по добре да ти обяснят хора дето ги разбират.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Дилема за фрезичка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: